BAT Experience Internship Programme(Operations HR)

Do you have a passion for HR? Would you like to find out more about this function? This internship within our factory in Samsun is the best opportunity to consider.

Cevaplar 3

427 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Güne diğer stajyer arkadaşlarla kahvaltı yaparak başlıyoruz. Bu bizim için güzel ve neşeli bir başlangıç oluyor ve daha sonra departmanlarımıza dağılıyoruz. Ben hem bilgisayar başında hem de daha hareketli işler yapıyorum.

Öncelikle departmana geldiğim zaman benden sorumlu kişiler o gün yapmam gerekenleri söylüyor. Bu hareketli kısımda insanlara sürekli bir şeyler sorduğum, onlardan fikir aldığım ve onları haberdar etmem gereken projeler oluyor. Bu yüzden sürekli departmanlar arasında geziyorum. Daha sonra yaptığım bu çalışmaları genelde öğleden sonra bir sunuma veya dökümana geçiriyorum. Günün sonunda da bana liderlik eden kişiyle gün içinde yaptıklarım hakkında toplantı yapıyoruz.

577 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Samsun'da staj yapmaya benim için farklı bir deneyim olacağını düşünerek gittim ve Samsun ekibi beni şaşırtmadı. BAT Samsun HR Ekibi beni yardımseverlikle karşıladı ve ben de hemen içlerinden biri gibi hissettim. Şu anda bile bir stajyer gibi hissetmiyorum, orada çalışan biri gibi hissediyorum.

Samsun’un yaklaşık 7-8 km uzunluğunda harika bir sahili var ve orada stajyerlerle birlikte boş vakitlerimi değerlendiriyorum. Stajyer ekibinin enerjisi harika. 10 kişiyiz ve birbirimize çocukluktan beri arkadaşmışçasına yakınız.

Samsun’da ulaşım şartları da çok rahat. Tramvay hattı sayesinde her yer birbirine çok yakın ve yapılacak çok şey var. Hafta sonu istediğinizde Kuşcenneti’ne gidebiliyorsunuz. İstanbul’da 2-3 saatinizi ayırıp gidebileceğiniz doğal mekanlar, Samsun’da en fazla yarım saat sürüyor. Bu da benim Samsun’u sevmem için çok önemli bir faktör.

486 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle CV’nin üzerinden geçilerek CV ile alakalı sorular soruluyor. Daha sonra adayın motivasyonunu, işe olan ilgisini ve iş bilgisini ölçmeye yönelik sorular sorularak adayın BAT’ye olan uygunluğu değerlendiriliyor. Ardından İngilizce mülakata geçilerek adayın İngilizce bilgisi ölçülüyor.