Cevaplar 5

1,014 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Unilever'de staj yapmak hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi. Unilever’de 3 aylık yaz stajı döneminde yer aldım ve sürecin başarılı geçmesi sebebiyle öğrenciyken part-time çalışmaya devam ettim. Bu süreç iş hayatının bir simülasyonu gibiydi çünkü daha öğrenciyken iş hayatını tecrübe ettim. O zamanlar Algida Talep Planlama Ekibi’nde stajyerdim. Görevim ve projelerim sebebiyle Satış, Pazarlama, Depo, Fabrika ve Tedarik Zinciri ekipleriyle yakından çalışma fırsatı buldum. Bu da şirketin işleyişini tecrübe etmeme olanak sağladı. Ek kazanç sağlamak da en güzel taraflarından bir tanesiydi. İş hayatını tecrübe etmek için staj çok önemli. Bu yüzden staj yapmayı tavsiye ederim.

Unilever
3223 takipçi

Unilever Gen-Next Programme is a long term, part-time internship programme for students help them acquire work experience to kick-start their careers. You’ll get hands-on experience by working in one of the world’s leading consumer goods companies.

We aim to create strong and meaningful brands that people love and provide people the products that are good for them and good for others. Our vision is to develop new ways of doing business with the aim of doubling the size of our company while reducing our environmental impact.

Our brands are trusted everywhere and, by listening to the people who buy them, we've grown into one of the world's most successful consumer goods companies.

As a part of Marketing team, you’ll ensure while pursuing your brand’s global agenda, you’ll also get in touch with your customer and find new local ways to build a global brand in the market.

477 görüntülenme
2,578 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir kere meraklı bir insan olmak lazım, bir şeyleri yaratma dürtüsü olması lazım, bir şeyleri farklı yapma dürtüsü olması lazım. Bana göre iyi bir pazarlamacının biraz merakı ve yaratıcılık ruhu olması lazım. Çünkü bizim işimiz aslında fikir yaratmak, marka yaratmak. Onun haricinde bağlantıları kurabilmek çok önemli, aslında her işte önemli ama bizim işimizde biraz daha fazla önemi var. Tüketiciyle ürünün bağlantısı, ürünle iletişimin bağlantısı, iletişimle fabrikaların bağlantısı... Hepsi bir ağ ve senin o bağlantıları çok iyi kurabilmen lazım ki doğru iletişim stratejisiyle hedef kitlene en iyi ürünü en iyi fiyatla sunabilesin. Bu bağlantıları kurabiliyorsan eğer iyi bir pazarlamacı olma potansiyelin olabilir ama bu iyi bir pazarlamacı olacağın anlamına gelmez, bir de tabiki tutku ve istek lazım. Gerçekten önce ben pazarlamacı olmak istiyorum demek lazım, bunu da sırf ünvanla güzel ofislerde çalışacağımla değil, tutkuyla yapmak lazım. En iyi pazarlamacı sürekli tüketicinin yanında olan pazarlamacıdır. Mesela benim ortalama yıl içinde ofiste geçirdiğim vakit toplam çalışma gününün üçte birini geçmez, mesela daha geçen hafta Arabistan’daydım. Sahada olman lazım, tüketicilerin alışveriş yaptığı yerlerde olman lazım, onlarla sohbet etmen lazım, biraz işin göbeğinde olman lazım. Pazarlama işi ofiste yapılmaz, bu da başka bir gerçek.

Unilever
3223 takipçi

If you are;

Hungry to learn and curious

A dot connector: You have the unique ability to think differently and pull the big picture and small details all together clearly

Digital Savvy, forward thinker, future obsessed

2nd, 3rd or 4th grade at Bachelor’s degree or Master’s Degree.

Apply & become a part of our team!

Application Process: Online Application >> Digital Interview >> Face to Face Interview

327 görüntülenme
1,775 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Unilever’de pazarlama kariyeri yapmak istiyorsanız fırsatlar çok değişken ve çok çeşitli. Bu biraz da sizin isteğinize bağlı. Bir işe giren olarak Unilever Türkiye’den başladığınızı düşünelim, 2-3 tane alternatif var elinizde: bir tanesi şuan benim de içinde olduğum Brand Development dediğimiz kategori sorumluluğu olabilir, Brand Building dediğimiz markaların stratejilerini execute eden sadece Türkiye pazarından sorumlu bir ekip olabilir ve de Customer Marketing dediğimiz retail partnerlarla ortaklaşa yaptığımız pazarlamadan sorumlu olabilirsiniz. Ama nereden sorumlu olursanız olun bu bir başlangıç. Ondan sonrası biraz size bağlı: Türkiye’de mi kalmak istiyorsunuz, Türkiye’de kalıp sadece Türkiye’den mi yoksa değişik ülkelerden mi sorumlu olmak istiyorsunuz, başka bir ülkeye mi gitmek istiyorsunuz? Bu biraz sizin kendiniz için çizdiğiniz kariyer çizgisine bağlı olarak değişiyor. Fırsatlar her zaman çıkıyor, birazcık başlamak ve sonrasında fırsatlara açık olmak gerekiyor. Bizim bugün İtalya’da, Hollanda’da, Londra’da, Çin’de, Afrika’da çalışan ve Türkiye’de çalışmaya başlamış olan bir sürü çalışma arkadaşımız var. Hepsi kendilerine göre bir yol çiziyorlar ve o yolda ilerliyorlar.