Cevaplar 2

Yükleniyor...
2,531 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Buying’in birçok yönü olduğu için farklı özellikler gerekiyor. Sayısal ve analitik tarafın biraz kuvvetli olması elbette gerekiyor çünkü bir bütçeden sorumlusunuz. Kreatif tarafın kuvvetli olması gerekiyor çünkü koleksiyondan sorumlusunuz. Yoğun bir iş olduğu için enerji seviyenizin yüksek olması gerekiyor çünkü sürekli hareket halindesiniz. Biraz çok fonksiyonel bir iş çünkü farklı departmanlarla farklı işler yapmaya çalışıyorsunuz.

Biz enerjisi yüksek, rakamlardan anlayabilen, analitik düşünce yapısına sahipkreatif insanlar arıyoruz. Asıl aradığımız şey; kendisini geliştirmek ve bununla ilgili bir şeyler yapmak isteyen, elini taşın altına koyabilen insanlardır. Bunun için de çaba sarf eden, inisiyatif almaktan korkmayan adaylar arıyoruz. Eğer adaylar bu özelliklere sahipse Koton onların kariyerlerinde çok önemli bir yer alabilir.

 

134 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’da Buying Ekibinde çalışmak için birçok farklı şapka giymeniz ve sadece bir kanala yoğunlaşmadan her işten biraz yapmanız gerekiyor. Bu yüzden kumaş seçimi yapabilmek, tasarımcıyla beraber çizimlerin üzerinden geçmek, Planlama’yla beraber bütçe oluşturmak, tedarik ve üretim süreçlerini takip etmek, trendleri takip edip iyi bir göze sahip olmak, müşteriyi iyi tanımak ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak işler yapmak, satış raporlarından dersler çıkarıp ürünler planlamak, proaktif olmak, çabuk aksiyon almak, yapılan hatalardan ders alıp yeni ürünler geliştirebilmek, koleksiyon oluştururken kumaşlar hakkında bilgi sahibi olmak çok önemli.

Bunun haricinde üretim takibini aktif bir şekilde yapmak, ürünlerin depoya ulaştığından ve mağazalara sevkiyatından emin olmak, yapılan işi hakkıyla yapmak ve hızlı hareket etmek gerekiyor. Moda Tasarımı, İşletme veya Tekstil Mühendisliği mezunu olabilirsiniz ama her şeyden önce Hazır Giyim ve Hızlı Moda alanında çalışmak için hevesli olmanız, hızlı bir tempoda yaptığınız işin ritmine ayak uydurmanız gerekiyor.