Biryerde uzun süre çalışabilmek için tek motivasyon kariyerinizde yaşadığınızbaşarılar veya elde ettiğiniz maddi kazanımlar değildir. Denizbank’ta benitutan çok farklı faktörler var. Bunlardan ilki ve en önemlisi; buradakisamimiyet ortamıdır. Biz burada aile gibiyiz ve çok samimi ilişkilerkurabiliyoruz. Bu da beni çalışırken ciddi anlamda konforlu hale getiriyor.Bazen başka kariyer imkanı için buradan gitmek isteyen arkadaşlar geri gelmekistiyorlar çünkü burada buldukları samimiyeti gittikleri yerdebulamayabiliyorlar. Denizbank buna açık bir kurum olduğu için gelenleri memnuniyetletekrar kabul ediyor.

Birdiğer kavram da ortak akıl kavramıdır. Ortak akıl bizim için çok önemli çünkübugün herkes her ortamda istediği fikri söyleyebiliyor. Hatta Genel Müdürümüzünolduğu bir ortamda dahi herkes fikrini açıkça sunabiliyor ve o fikri hep berabertartışarak kararımızı ortak bir şekilde alıyoruz.

Birdiğer motivasyon kaynağı da açık iletişimdir. Denizbank’ta üst yöneticilerinkapıları herkese ardına kadar açıktır. Mesela benim bir odam yok. Masamherkesin içinde ve hep beraber çalışıyoruz. Genel Müdür Yardımcımızla aynıkattayız. Onun da cam odası var, duvarlar yok ve kapısı her zaman açık.Dolayısıyla isteyen kişi istediği zaman içeri girip açık bir şekilde her şeyitartışabiliyor. Bu çok önemli bir şey çünkü hiyerarşik bir yapının olmamasıinovatif bir bakış açısına da getiriyor. Bu rahatlık insanların yaratıcılıktaraflarını öne çıkartıyor. Böylece başta belirttiğim gibi maddiyat ya dakariyer imkanları dediğimiz motivasyon kaynakları kenara çekilerek bunlar öneçıkıyor. Bu motivasyon beni Denizbank’ta daha uzun yıllar çalışmak içingüdülüyor.