Colgate Palmolive Management Trainee Programı başvuru süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

Birçok süreçten oluşuyor ve bu ilk başta biraz korkutucu gözükse de yapacağınız işi seçmek, hayatınızın dönüm noktalarından biridir. Hatta aynı evlilik kararına benziyor. Gerçekten yaptığınız işi gün boyunca yapıyorsunuz ve bu önemli bir süreç. Bu kadar uzun olmasındaki neden de, sizin doğru işi bulabilmenizdir. Süreçten bahsedecek olursam, ilk başta online bir aşamadan geçtik. Daha sonra grup mülakatları ve sonrasında yüz yüze mülakatlarla devam ettik. Yönetici seviyesindeki insanlarla görüşmelerimiz oldu ve sürecin sonunda da Fonksiyon Direktörü ya da Genel Müdür seviyesindeki yöneticilerle süreci tamamladık. Sonrasında da uygun bulunmama istinaden bir teklif alarak bu sayede çalışmaya başladım.

Colgate Palmolive Management Trainee Programı mülakat sürecindeki deneyimlerinizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

Mülakatlar yetkinlik bazlıydı. Takım liderleri bilmek istedikleri soruları yönelttiler. Daha önceki deneyimlerimi sordular ve yaptığım projelerle ilgili konuştuk. Mülakatlar oldukça rahat geçti ve kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum ve bu ortamı şu anda birlikte çalıştığım takım liderlerimin yarattığını düşünüyorum. Bu anlamda Colgate’le mülakat sıkıntılı geçmiyor.

Sales Management Trainee olarak Colgate Palmolive'de nasıl görev ve sorumluluklarınız oluyor? (1 Cevap)

İki farklı süreçte değerlendiriyoruz. Birincisi, zincir mağazalar bölümüne bakıyorum. Diğer bölümde ise Retail Marketing’te başka bir MT arkadaşım çalışıyor. 6 aylık dönemlerle birbirimizin pozisyonuyla yer değiştiriyoruz. Bu sayede farklı geçmişe sahip insanlardan farklı tecrübeleri alabileceğimiz fırsatlar doğuyor. Şu anda ben zincir takımında çalışıyorum ve daha çok sahayla köprü halindeyim. Bundan sonra da Satış’la Marketing arasındaki köprü görevinde bulunan Retail Marketing’te MT Programı’ndaki kariyerime devam edeceğim.

Colgate Palmolive Management Trainee Programı'nın içeriğinde nasıl eğitim ve gelişim fırsatları var? (1 Cevap)

Management Trainee Programı, Colgate Palmolive'in göz bebeği olan bir programdır. Hedefimiz, MT olarak başlayacak kişileri işe alıp 1 yıl içerisinde onlara hem kişisel hem de profesyonel anlamda geliştirmektir. Bunun için çok fazla araç kullanıyoruz. Kişileri Genel Müdürümüzle 1 gün boyunca Work Shadowing aktivitesi yaptırıyoruz. Onlar için hazırlanan özel oryantasyon programlara dahil ediyoruz. Ardından ilk gün onlara atanan bir arkadaşla şirkete kolay adaptasyon sağlamalarını sağlıyoruz. Sonrasında kendileri için hazırlanan sınıf içi ve online eğitimlere dahil oluyorlar. 1 yıl sonunda da Satış, Pazarlama, Müşteri Hizmetleri ve Lojistik ve Finans bölümlerinde kendilerini geliştirmiş oluyorlar.

Colgate Palmolive MT Programı'na katılmak için nasıl özelliklere sahip olmak gerekir? (1 Cevap)

Burada takım çalışması çok önemli ve bireysellik çok fazla yok. Herhangi bir projede alınacak aksiyonlarda takım olarak karar veriyoruz. Bu yüzden takım çalışmasına yatkınlık en önemli özelliklerden biridir. Pazarlama alanında çalışabilmek için enerjinin ve deneyimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben işe başlamadan önce 1 yıl boyunca iki farklı yerde staj yapmıştım. Üniversiteye başladığımda ne yapmak istediğim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Bu yüzden biraz da yaptığım stajlarla ne yapmak istediğimi bulabildim ve Pazarlama’da çalışmak istediğimi bu şekilde fark ettim. Bu yüzden farklı sektörler denenip neyin uygun olduğunu anlamak daha iyi oluyor ve anlatacak bir hikâyenizin olması size bir artı kazandırıyor.

Colgate Palmolive'de nasıl yurt dışı kariyer fırsatları ve iş olanakları var? (2 Cevap)

I guess I am a living example of career opportunities, we have relaunched last year, the management trainee program, every year we hire several students, they grow and eventually groom, in different cross-functional assignments, and if they’re good, they can progress also internationally and become CEO. So, the sky is the limit, together with your attitude and capabilities.

Pozisyon Bilgileri

0 - 2 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 09.03.2018
Başvuru süresi doldu.
Colgate-Palmolive

90 soru, 163 cevap.