Cevaplar 6

Yükleniyor...
4,621 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bütün şirketler analitik kapasitelerini veri analiz etmek, yorumlamak ve o verinin üzerine öğrenen mekanizmalar kurup iş modelini geliştirmek için iş inşa etmeye çalışıyor. Bizim de ajandamızdaki en önemli unsurlardan bir tanesi bu. Bunun için de analitik kapasitemizi arttırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda 2018’de en önemsediğimiz rollerden bir tanesi olan yeni mezun arkadaşlarımızın arasından Data Analist, yani Veri Analisti grubu oluşturmak istiyoruz. Mühendislik fakültelerinden mezun olan, veriyle uğraşmayı, veriyi yorumlamayı ve bu yorumu bilgiye dönüştürüp bir değer yaratmayı kendisine ilke edinen, bu konuda heyecan duyan tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz.

979 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Artık şubedeki hayat çok değişti. Bizim şubelerimizdeki satış kadrolarımızın tabletleri var. Ben bunu bir anlamda dükkana benzetiyorum, o tabletlerin her biri bir nevi dükkan. Siz bugün dükkanınızı yanınıza alarak şubenin dışında bağımsız iş planlamanızla işlerinizi sonuçlandırıyorsunuz. Ben şubelerdeki kadrolarda inanılmaz özgürlük alanı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bağımsız olarak kendi işini yapmak isteyen öğrenci arkadaşlar, bankacılıkta satış kadrolarında kendi dükkanlarını açabilirler. Orada ne kadar başarılı olurlarsa önleri de o kadar açık olur. Şubedeki birçok arkadaşımız kendi dükkanlarını tabletlerle dışarıya taşıdıklarında gişe satış sorumlusu arkadaşlarımız onlara hizmet veriyor. Aslında onların da orada küçük birer dükkanı var. Eskiden belki sadece işlem yapıyorlardı. Müşterisi onlara fatura veriyordu ya da kredi kartını ödemek istiyordu, onlar da sadece buna karşılık veriyordu. Oysa ki artık müşterisiyle başka bir etkileşime geçip ona satış fırsatlarını sunarak dükkanlarını yönetebiliyorlar. Dolayısıyla bugün bir banka şubesinde işe başlarsanız bir dükkanın sahibi oluyorsunuz. Mobil satıştaysanız çantanız ve tabletinizle birlikte bir dükkanınız oluyor. İletişim merkezindeyseniz telefonun ucundaki müşterilerinizle kurmuş olduğunuz iletişimden hareketle yine bir dükkan sahibisiniz. O zaman şöyle diyebiliriz; dükkan açmak istiyorsanız bankacılığa gelin!

5,491 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında hiçbir kısıt yok ama normal koşullarda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarının çok tercih ettiğini görmekteyiz. Oysa ki bizim Teftiş Kurulumuzda mühendislik, yabancı dil, eğitim fakültelerinden mezun olan birçok arkadaşımız var çünkü Müfettiş olmak için öğrenme isteğinizin ve bilişsel esnekliğinizin yüksek, duygusal zekanızın da güçlü olması gerekiyor.

1,819 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müfettiş olmak için meraklı ve öğrenmeye açık olmak gerekiyor. Eğer müfettişseniz gittiğiniz yerlerde hep yeni şeyler öğreneceksiniz. O yeni şeyleri öğrenme isteği, öğrendiğiniz şeylerin başka bir şeyi tetiklemesi ve onu merak etmeniz çok önemli. Burası bir bankacılık okuluysa zaten özünde öğrenme isteği ve merak vardır. Tek bir alanda uzmanlaşmak yerine birçok alanda fikrinizin olmasını ve olabildiğince bütün alanları görmek istiyorsanız Müfettişlik ve Teftiş Kurulları sizin için ideal yerlerdir. Biz bu tip rollerde analitik olmayı ve sorgulamayı çok öne çıkartırız. Oysa ki ben duygusal zekanın da çok önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum çünkü devamlı birileriyle ilişki içerisinde olacaksınız. Benim çocukluk kahramanlarımdan bir tanesi Red Kit’ti. Red Kit yalnız bir kovboy olarak kasabaya gider, orayı kurtarır ve sınırlı süre kaldıktan sonra ayrılır. O sınırlı süre içerisinde mutlaka iyi ilişkiler kurması gerekir. Bana göre Müfettişlerin de biraz Red Kit gibi olması lazım. Gittikleri yerlerde çok iyi ilişkiler kurarak onların aklında ve gönlünde iyi kalmalılar. Bu yüzden Müfettiş adaylarının merak duygusu, öğrenme isteği, bilişsel esnekliği, duygusal zekası çok iyi olmalı.