Cevaplar 7

Yükleniyor...
272 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Sabancı Üniversitesi’nde okuduktan sonra yine aynı üniversitede yüksek lisansımı bitirdim. Sonrasında 1 sene kadar bir telekomünikasyon şirketinde Strateji Departmanı’nda çalıştım ancak üniversitede okurken bile hayalim hep Unilever’de çalışmaktı. Yaklaşık 1 sene sonra böyle bir imkan doğdu ve Retail tarafında Yumoş markasıyla beraber Unilever kariyerime başladım. Yaklaşık 7 yıldır da Unilever’de Pazarlama Departmanı’nda çalışıyorum.

196 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Unilever Food Solutions, bizim gıda ürünlerimizi Horeca adını verdiğimiz oteller, restoranlar, cateringler gibi profesyonel mutfaklara satıyor. Bu ürünleri satarken yaptığımız bütün dijital iletişimleri ve kampanyaları yürütme görevi Dijital Pazarlama Ekibi’nde oluyor. Dolayısıyla hem sahip olduğumuz hem de yayın yaptığımız kanallar aracılığıyla sahada bütün dijital pazarlama stratejimizi uyguluyoruz.

177 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital Pazarlama Müdürü ve onunla beraber çalışan üç kişi var. Bu kişilerden bir tanesinin görevi; dijital içeriklerimizi ve sahip olduğumuz dijital kanalları yürütmektir. İkinci kişi CRM dediğimiz e-mail ve SMS yoluyla kampanya tarafını yönetir. Son olarak da Data Analisti dediğimiz bir koltuğumuz daha var. Dolayısıyla Unilever Food Solutions’ın Dijital Ekibi’nde çalışmak isteyen bir kişi, bu dört koltuktan herhangi birinde kariyer fırsatı bulabilir.

158 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim hedef kitlemiz profesyonel mutfaklar ve şeflerdir. Dolayısıyla bu hedef kitleye hitap eden projeler üzerinde çalışıyoruz. Herhangi ürünümüzü belli bir tabakla eşleştirerek bu ürünle ilgili kampanya yürütüyoruz. Örneğin; sebze çeşnili ürünümüzü makarnayla eşleştirerek makarnayla ilgili bir kampanya yapıyoruz ve bunu sosyal medya, UFS.com ve dijital mecralar aracılığıyla şeflere ulaştırıyoruz.

166 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Dijital Pazarlama giderek daha fazla önem kazanıyor, bunu zaten bütçelerden de görüyoruz. Dolayısıyla ekibimize aradığımız adayların daha önceden Dijital Pazarlama tecrübesi olmasına önem veriyoruz. Dijital Pazarlama dünyasında her geçen gün bir yenilik doğuyor. Bu yüzden pazarı yakından takip eden meraklı kişilerin olması bizim için oldukça önemlidir.