Cevaplar 4

Yükleniyor...
755 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben klasik bir pazarlamacı olmak istemiyorum. Hedefi sadece tüketiciye ürün satmak olan bir pazarlamacıdan ziyade, daha büyük bir resmin parçası olan, tüketicinin hayatını güzelleştiren, onun hayatına değer katan ve topluma faydası olan bir pazarlamacı olmak istiyorum.

Unilever çatısı altında, amacı olan markalar barındırıyor. Örneğin; UFS tarafında ürünlerimizle birlikte gıda güven hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Dove markası genç kızlara özgüven aşılamaya çalışıyor. Kendi purpose’ımla şirketin purpose’ının bu kadar paralel olması beni gerçekten çok mutlu ediyor ve burada çalışmaktan büyük keyif alıyorum.


740 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversite son sınıftayken Unilever’in Bizztrip etkinliğine katıldım. Bu etkinlik çerçevesinde öğrencileri iki gün boyunca şirkette ağırlıyorlardı. Öğrenciler de şirket ve marka hakkında bilgi ediniyorlardı. Etkinlik sonrasında kesinlikle bu şirkette çalışmam gerektiğini düşündüm ve şirketi çok beğendim. Ardından Unilever's Future Leaders Programme (UFLP) başvuruları açıldı, ben de oraya başvurdum. Bazı aşamalardan geçtikten sonra bana bir iş teklifi edildi. 2018 yılının Haziran ayında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum ve UFS’de Assistant Brand Manager olarak görevime başladım.

2,308 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Olabildiğince çok staj yapsınlar, projelerde ve okul kulüplerinde yer alsınlar çünkü bazı şeyler kitaplardan öğrenilemiyor, uygulamalı öğrenme gerçekten çok farklı bir şey. Bu yüzden öğrencilik yılları içinde olabildiğince deneyim biriktirmeye çalışsınlar.

915 görüntülenme
·
Transkripti Göster

UFS tarafı B2B olduğu için Retail tarafından oldukça farklı. Retail tarafındaki bir MBM tek bir markaya bakarken, burası daha yoğun olduğu için birden fazla markaya bakıyoruz. Ayrıca Satış’la çok entegre bir şekilde çalışıyoruz.

UFS çatısı altındaki markalar için tüketicinin, basının ve iş ortaklarımızın gözündeki imajını kontrol etmek benim sorumluluğumda. Bunun yanı sıra UFS’de gıda güvenliği gibi oldukça büyük servis projelerimiz var. O servislerin yönetilmesi, trendlerin takip edilerek yeni servislerin oluşturulması, işbirliği içinde olduğumuz derneklerle süreçlerimizin yürütülmesi, sektörel fuarlara katılarak stantlarda yer alınması, yemekhane kanalının yürütülmesi, o dönem içerisinde hangi ürünlerin ön plana çıkacağının, hangi aktivasyonların ve etkinliklerin yapılacağının belirlenmesi gibi sorumluluklarım var.