Cevaplar 11

Yükleniyor...
1,087 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitede mutlaka bize katkı sağlayacak insanlarla arkadaşlıklar kurmamız gerekiyor çünkü bunun bireysel gelişime çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Mutlaka bir sosyal kulübe üye olunması gerektiğini düşünüyorum çünkü üniversite sadece derslere gidilen bir ortam değil, orayı dolu dolu yaşamak lazım. Mezun olduktan sonra gittiğimiz görüşmelerde de bunun bizim için ne kadar önemli olduğunu fark ediyoruz. İşveren mutlaka bize üniversitede ne yaptığımızı soruyor, bizim orada verebileceğimiz birkaç cevabımızın olması gerekiyor. Bu yüzden sosyal kulüpleri çok fazla önemsiyorum.

757 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat Kulübü bana her şeyden önce çok güzel dostluklar kazandırdı. Biz çok aktif bir kulüptük. Çok fazla organizasyon ve etkinlikler düzenledik. Bu bir organizasyonun nasıl yapıldığını bana çok iyi bir şekilde gösterdi. Ayrıca bununla uğraşırken çok fazla insanla uğraşıyoruz, bu da hatırı sayılır bir network sağladı.

1,676 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İktisat bölümü mezunları çok fazla iş yapabilir. Finans’tan İnsan Kaynakları’nakadar çok geniş bir yelpazesi var. Burada kişilerin mezun olurken ne istediklerine karar vermeleri önemli. Öyle bir diplomaya sahip oluyorsunuz ki, bu diploma çok farklı sektörlerin kapısını açan bir anahtar görevi görüyor. Benim şu anda Bankacılı, Pazarlama alanında çalışan veya benim gibi İnsan Kaynakları’nda kariyer hedefleyen arkadaşlarım var.

1,576 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstanbul Üniversitesi başlı başına bir kültür ve üniversiteye girdikten sonra siz de bu kültürün bir parçası oluyorsunuz. Ayrıca İngilizce İktisat bölümünde global ekonomik modelleri üzerine dersler görüyorsunuz ve üniversiteden mezun olduktan sonra dünya ekonomisini az çok yorumlayıp anlayabilen insanlar haline geliyorsunuz.

564 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koton’da çok samimi bir çalışma ortamı var. Özellikle ast-üst ilişkisinin arkadaşça olması beni çok etkiledi. Ben uzman seviyesinde biri olarak üstümdeki kişilerle konuşurken herhangi bir filtreye ihtiyaç duymuyorum ve fikirlerimi istediğim şekilde dile getirebiliyorum. Bu da benim içmotivasyonumu, şirkete bağlılığımı ve aidiyet duygumu oldukça arttırıyor.