Cevaplar 10

Yükleniyor...
1,118 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme bölümü, Tıp veya Hukuk bölümü gibi sizi bir işte uzmanlaştırmıyor. Bu yüzden İşletme Bölümü mezununun sonsuz iş fırsatı var. Benim bölüm arkadaşlarımdan İnsan Kaynakları veya Finans’a yönelenler var, ben de Perakende sektörüne yöneldim. Bu yüzden İşletme bölümü daha açık fırsatlar sunuyor çünkü sizi tek bir konuda uzmanlaştırmıyor.

2,801 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversite, teorik bilgilerin yanı sıra sunumlar, ekip çalışmaları, projeler ve stajlar sonrasında size ne olduğunuzu öğretiyor.  Ben üniversiteden mezun olduğumda ne yapmak istediğimi, neler yapabileceğimi ve neler yapamayacağımı az çok anlamıştım. Bu yüzden üniversite kendimi tanımama yardımcı oldu ve iyi bir network sağladı.

316 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok keyifli çünkü her gün değişen renkli bir dünya var ve herkesin gözü üzerinizde oluyor. Ben şahsen rutini seven bir insan değilim ve tam da yerindeyim. Mağazalara her gün binlerce ürün geliyor. Yaz ve kış sezonu, geçişler, müşteriler, problemler hep farklı olduğu için çok dinamik ve hareketli bir sektörde çalışıyoruz. Bu yüzden ben çok seviyorum. Rutini sevmeyenler için de tavsiye ediyorum.

416 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mağazalarda sonsuz kariyer fırsatı var, üstelik bunun için illa üniversite mezunu olmanıza gerek yok çünkü üniversitede okurken de çalışabilirsiniz. Mağazaya Part-Time Satış Danışmanı olarak başlayabilirsiniz. Daha sonra derslerinizin yoğunluğuna göre Full-Time Satış Danışmanı da olabilirsiniz. Koton’da veya mağazacılıkta kariyer yapmak istiyorsanız direkt full-time olarak da başlayabilirsiniz. Belli bir süre geçtikten sonra Reyon Yöneticiliği, Görsel Sorumluluğu gibi pozisyonlara yükselebilirsiniz. Daha sonra da Müdür Yardımcısı, Müdür, Bölge Yöneticisi, Direktör gibi pozisyonlara kadar uzanan bir sürecimiz var.

326 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölge Yöneticisi olarak mağazanın A’dan Z’ye her şeyiyle ilgilenmeniz gerekiyor. Sizi kimi zaman muhasebeci, kimi zaman da mimar yapıyor. Dolayısıyla Bölge Yöneticisi olarak Koton’da öğrenmenin sonu yok.

Koton benim için bir okul gibi çünkü her gün yeni bir şey öğreniyorum ve yeni bir projeye uyanıyorum. Ayrıca çok dinamik ve hızlı bir şirket olduğu için siz de bu hızın içinde canlı ve dinç durmak zorundasınız. Ben bu yüzden burada her zaman 20’li yaşlardaymışım gibi hissediyorum.