Cevaplar 19

Yükleniyor...
742 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çalışma hayatıma başlayalı 4 seneyi biraz geçiyor. 4 sene öncesiyle şimdiyi kıyasladığım zaman farklı departmanlarda farklı insanlarla çalışarak değişik süreçleri öğrendiğimi görüyorum. Farklı yöneticilerle çalıştım ve değişik çalışma arkadaşlarım oldu. Bunların hepsi bana çok büyük bir tecrübe kazandırdı. Şu an elde ettiğim tecrübelerle ve yaşadıklarımla kendimi çok daha kuvvetli hissediyorum. BAT gerçekten ilk günden itibaren sorumluluk vererek size güvendiğini gösteriyor.

788 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okulda aldığımız tüm bilgileri iş hayatımızda kullanmıyoruz ama tabii ki aldığımız dersler bize farklı bakış açıları, analitik düşünme yeteneği, teknik bilgileri kazandırıyor ve mutlaka hiç ummadığımız yerlerde bu bilgiler bizim işimize yarıyor. O konuları birebir hayatımızda kullanmasak da konuların bize getirdiği bakış açılarıyla çok daha doğru kararlar verebiliyoruz.

695 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BAT’nin global bir şirket olmasının bana da katkıları oldu. BAT’ye ilk dahil olduğum yıllarda öncelikle İngiltere’ye gittim. İngiltere’de Southampton’daki merkez ofiste çalışma fırsatım oldu. Ardından Londra’daki genel merkezimizi görme şansım oldu. Bir sonraki sene 1 ay boyunca Dubai’deki merkez ofiste kalarak bir projede yer aldım. Ardından da Pakistan fabrikasını görme şansım oldu. Böylece dünyanın üç farklı coğrafyasından üç farklı yeri görme şansı elde ettim. Pakistan fabrikasındaki iş arkadaşlarımızla tanışarak onların yaptığı iyi uygulamaları gördük ve kendi tecrübelerimizi de onlara anlattık. Uygulanabilecek şeyleri onlardan alıp fabrikamıza döndük.

618 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Stajyerlerimize çalışma arkadaşı gözüyle bakıyoruz. Geldikleri ilk günden itibaren sorumluluklarını ve  ne yapacaklarını biliyorlar. Önce tabii ki işi öğrenmelerini bekliyoruz, ardından da farklı bir bakış açısıyla, daha temiz bir beyinle bize yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bizim için süreç onlar daha fabrikaya gelmeden başlıyor. Onlar fabrikaya geldiği zaman hangi projelerde yer alacaklarını, hangi süreçleri öğreneceklerini ve bunun sonucunda onlardan neler beklediğimizi ortaya koyuyoruz. Onlar da hazır bir şekilde programa dahil oluyor. Daha sonra onlara fabrika içerisindeki süreçleri öğrenmeleri için bir oryantasyon programı uyguluyoruz. Departmanı da öğrendikten sonra projelerini alıyorlar ve bizimle beraber çalışmaya başlıyorlar. Biz stajyerlerimizle ilk günden itibaren ayrılacakları son güne kadar hiç ayrılmayacaklarmış gibi çalışarak onlara destek oluyoruz.

1,949 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çalışmaya gelen birçok insan Samsun dışından geliyor. Biz burada bir aile gibiyiz çünkü 5 gün boyunca çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bazen uzun saatler kalmamıza rağmen Cumartesi ve Pazar günleri planlar yaparak birbirimizi görmeye çalışıyoruz. Bu da bizi aile gibi hissettiriyor. Birbirimize destek oluyoruz, sosyal aktiviteleri birlikte yapıyoruz ve açık iletişimin olduğu bir organizasyonuz. Herkes birbirine karşı gayet dürüst ve doğru insanlarla çalışıyoruz. Bu yüzden burada çalışmak çok keyifli.