Cevaplar 15

Sırala:
Ailemize hoşgeldiniz. hepimiz geçmişimiz ve geleceğimizle birer bütünüz.
-Okulun ilk günü beyaz büyük bir otobüs görürseniz girişte ona binin.Çünkü ücretsiz.

-Eğer bölümünüz davutpaşa kampüsündeyse navigasyon cihazıyla gelmenizi tavsiye ederim.Sınıfınızı bulmakta epey zorlanacaksınız. ;)

-Ortalamanızı 2.00 nin altına düşürmemeye çalışın. :D

-Hocalarınızı facebookta eklemeyin.Sizin sosyalliğinize göre - not verebilir.

-Bol bol anne yemeği yiyin, sonra anne eli değmiş gibi hanımeller yemekten gına gelecek.

-Not almak için alakasız adamlara yavşamayın, not tutuyorsanız kendinizi kullandırtmayın.

-Okula mümkün olduğunca gidin hem devamsızlık yapmamış hocalardan ek puan almış olursunuz.Hem de okulda ki faaliyetlerden,ücretsiz yiyeceklerden haberdar olursunuz.Ve unutmayın bu okulda max 5 sene kalacaksınız.(Sınıfta kalırsanız bu artabilir)Gezin,tozun,anı yaşayın.Bunu neden yapmadım diye pişman olmayın.Çünkü 5 yıl sonra nerede olacağınız belli değil.
•Daha okulu görmedin, yere batsın ‘’Facebook Eğitim Bilgileri’’ bir dur ekleme hemen.
•‘Sütçü İmam Üniversitesi İtiraf Ediyor’ sayfası sensiz de yapabilir, atlama hemen.
•2 ay yurtta kalırım sonra kafa arkadaşlarla eve çıkarım diye bir olay yok, bil istedik.
•Kayıtlara ailenle gelme, eşek kadar oldun. (Yanlış anlaşılmasın kimse üstüne alınmasın) Hele yurda falan, sakın.
•Bir hoca sana mutlaka takacak, kesin bilgi. Şişirme boş yere arkadaşlarının kafasını bırak takan taksın.
•“Yarın sabah kalkar çalışırım, şimdi yatayım” deyip de çalışan olmadı hepsi son anda uyandı apar topar hazırlanıp çıktı.
•Yav he he bölüm değiştirmek çok kolay, karşıdan karşıya geçmek daha zor o derece
•Çift anadal falan aman diyim altından kalkamazsın sonra.
•Kantin, kafeterya gibi yerlerde yeni olduğunu belli etme acımasız bir şakanın kurbanı olabilirsin.
•Evet, eğitim fakültesi önünde sigara içen kızın sevgilisi var, diyelim şimdiden boşa hayal kurma..
Öncelikle hayırlı olsun.
İstanbul kartınızı okul geciktirirse siz kendiniz çıkarttın ki öğrenci için istanbul da ulaşım çok ucuz dur. İşbankası hesabı açtırın çünkü kimlik kartınız aynı zamanda banka kartınızla eşleşebilen bir ödeme kartınız yemekhane girişinde kullanacaksınız. eğer okula gelmeden işbankası bankamatik kartınız varsa ilk bir ayki gereksiz sırayı beklemek zorunda kalmazsınız. İlk defa gelecek olanlar metrobüs ile cevizlibağ istasyonuna oradan okulun çilek amblemli servisleriyle davutpaşa kampüsüne geçebilirler veya yine cevizlibağ durağında 41at ve 500s otobüslerini bekleyerek te davutpaşa kampüsüne ulaşabilirler ziraa bu iki otobüs okul içine girer ve yine okul içinden kalkar.
Yıldız Teknik Üniversitesi köklü tarihiyle Türkiye'de en iyi mühendislik eğitimi veren üniversitelerden. Bu yönüyle tereddüt etmeden Yıldız'ı tercih edebilirsiniz.

Ancak tercih yapmadan önce iyi düşünün. Sonra pişman olabilirsiniz. Zira 40-50 yıl icra edeceğiniz bir mesleği seçerken titiz olmalısınız.

Tercih ettikten sonra Yıldız'a girince öğrenci faaliyetlerine katılın. Sizi çok ama çok geliştirecektir. Derslerinizi de hiçbir zaman salmayın ve dersi geçmek için değil öğrenmek için alın. Mezun olduktan sonra pişman olursunuz. Bulunduğunuz ortamın ve imkanlarınızın farkında olun.
Yaz boyunca İngilizce'ye yoğunluk vermelisiniz, çünkü dönem başında yeterlilik sınavı var; lise hayatı boyunca sadece gramer ile uğraşmak zorunda kalmış öğrenci topluluğu zorlanabilir.
Hemen her kulübe üye olup paralarını çarçur etmemeli kimse, ilgi alanına yönelik kulüpler daha verimli (tiyatro, havacılık, dans, sinema gibi) ama işletme, kvk gibi kulüpler sadece paranızı alır ilk sene. davutpaşa kampüsü uzak olabilir ama ortamı çok güzel diyorlar, eğer mimarlık makina ya da iib fakltesi öğrencisiyseniz, zaten 1 yıl sonra yıldıza geleceksiniz sabredin. tony's piizaya tonoz denir, tonys demeye çalışmayın.
Öncelikle hazırlık size kalmış bir şey kalsanız ingilizce açısından gelişirsiniz geçerseniz ileri ingilizce derslerinde bilginize eklersiniz.Tavsiye olarak gruplara katılın ve etkin olun.Her türlü imkandan faydalanın.Hocalarla ilgili yorumlara çok takılmayın çünkü siz kendinizi onlara göstereceksiniz.Üniversitemiz zaten çok güzeldir bol faydalanmaya bakın
Okulun ilk senesinde havuz derslerine önem versinler, sonradan toparlamak zor oluyor. Kulüplerde kesinlikle yer alarak en az 2 sosyal sorumluluk de yer alsınlar. Hazırlığı atlayabiliyorlarsa atlasınlar alacakları eğitim iyi olmayacak. Yurt aramak yerine eve çıkılması daha uygun.
Beşiktaş kampüsündeki bölümlerden birini seçmeliler kesinlikle. :) şaka bir yana derslere gitmeden YTU'den mezun olunmuyor. Çoğu derse gidip hocalarla iletişim halinde olmalılar
Öncelikle hazır okul yeni başlamışken dil öğrenme ve varsa başka bir dil öğrenme veya dil geliştirme olarak sürece başlanmasını tecrübelerimle dile getirebilirim. Okula adaptasyon da önemli bir konu. Okula adaptye olmaya çalışılmalı. Ve şu çok iyi anlaşılmalı hiçkimse size durduk yere bir bilgi vermez. Okulu tanımak adına her köşe bucağını gezin dolaşın bilgi alın nerede ne var ne işime yarar tarzında. Ayrıca kendinizi geliştirmek adına ve eğlenmek arkadaş edinmek adına da kulüplere gidin bilgi alın mutlaka size yakın birşey bulacaksınız orası zaten ortak ilgi alanına sahip insanların bir araya geldikleri yerdir. Ve eğer bişeyler öğrenmek amacındaysanız düzenli çalışın emin olun başarışı olrsanız çok faydasını göreceksiniz.

İlgili Konular

İstanbul

8 soru, 489 cevap.

İlgili Şirketler

DenizBank

116 soru, 240 cevap.

Garanti Bankası

78 soru, 183 cevap.

Mercedes-Benz Türk

56 soru, 103 cevap.

Burgan Bank

60 soru, 128 cevap.

TAYSAD

76 soru, 69 cevap.

Hepsini Göster (25)
Vodafone

100 soru, 132 cevap.

METRO Cash & Carry Türkiye

156 soru, 318 cevap.

L'Oréal

101 soru, 161 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

AIESEC Türkiye

49 soru, 65 cevap.

Siemens

149 soru, 219 cevap.

Decathlon

47 soru, 95 cevap.

Habitat

43 soru, 70 cevap.

Arçelik

121 soru, 187 cevap.

Abdi İbrahim

89 soru, 245 cevap.

Ipsos

32 soru, 55 cevap.

Nestlé

25 soru, 90 cevap.

BSH

102 soru, 272 cevap.

Türk Telekom

66 soru, 156 cevap.

Canon Eurasia

93 soru, 147 cevap.

Perfetti Van Melle

70 soru, 152 cevap.

Garanti Teknoloji

64 soru, 127 cevap.

Procter & Gamble

86 soru, 210 cevap.

Migros

192 soru, 354 cevap.