Cevaplar 15

Yükleniyor...
1,301 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş dışında oldukça aktif bir hayatım var. Her hafta mutlaka tiyatroya gidiyorum ve çok seyahat ediyorum. Hafta sonları yurt dışına seyahat edip başka ülkeleri görmeyi çok seviyorum. Her hafta mutlaka yoga ve nefes derslerini uyguluyorum. Bunun dışında kişisel gelişime son derece tutkuluyum. Bunun için de zaman zaman bazı programlara katılıyorum ve daha mutlu bir birey olmak için çalışmalar yapıyorum.

1,960 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İyi bir lider iş arkadaşlarıyla açıklık ve şeffaflık çerçevesinde çalışarak ekibinin ve çevresindeki insanların gelişimine önem verir. Güven verir ve karar alırken ekip arkadaşlarına danışarak sorumluluklarını paylaşır. Bunun dışında iyi bir lider, iyi bir dinleyicidir. Çalıştığı kişileri dinleyerek strateji oluşturup, bunu paylaşmada aktif rol oynar.

233,114 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Pazarlama alanındayım, ondan önce de Finans alanındaydım. Benim gibi Pazarlama alanında çalışan çok arkadaşım var. Bunun dışında Merkez Bankası veya diğer bankalarla çalışıp Müfettiş olan veya Kaymakam olup devlette bir takım görevler yapan birçok arkadaşım var. Bunun dışında da daha genel rollere gidip Genel Müdürlük yapan arkadaşlarım var. Dolayısıyla çerçeve çok geniş olduğu için burada kişinin hangi karaktere daha uygun olduğu ve hangi işi yapmak istediğiyle ilgili verilmiş kararlar önemli.

11,242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ bir öğretim yuvası olarak serbest düşünce tarzıyla ve kişilere verdiği özgürlüklerle öne çıkıyor. Ben de bu durumdan çok fazla faydalandım. Özgür bırakmakla, ders seçimleriyle ve bize verdikleri fırsatlarla beni çok tatmin ediyor. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tarihi ve geçmişi anlamak, gelecekte bunların nasıl şekillendiğini görmek beni oldukça geliştirdi. Şu an yaptığım iş okuduğum bölümle çok alakalı olmasa da getirdiği kültür birikimini, Kamu Yönetimi ve Sosyoloji ile ilgili verdiği öngörüleri, toplum psikolojisi gibi alanları iş hayatında oldukça kullanıyorum.

876 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitedeki arkadaşlara bu zamanlardan keyif almalarını ve staj fırsatlarını kaçırmamalarını öneriyorum. Bizim dönemimizde bu kadar büyük fırsatlar yoktu ama artık şirketler bu anlamda çok zenginleşti. BAT de bu şirketlerden bir tanesi. Gelecekte ne yapmak istedikleriyle ilgili verecekleri kararda bu tarz stajlar oldukça önem taşıyor, ben de bunu şiddetle tavsiye ediyorum. Bunun dışında çevrelerinde mutlaka çalışan arkadaşlarından veya büyüklerinden öngörü almaları gerekiyor. Bir kişi kendine yeni bir iş seçerken karakterine en uygun olan, mutlu olabileceği bir şirketi seçmeli. Dolayısıyla seçimlerini yaparken karakterlerinin hangi şirkete ve hangi işe daha uygun olduğuna karar vermeleri gerekiyor. Bunun için de ne kadar çok insanla konuşup bilgi edinirlerse, daha sonra yapacakları seçimlerde de o kadar başarılı olacaklardır.