İŞ TECRÜBELERİ

Procter & Gamble

Satış Temsilcisi

2017 - Devam

EĞİTİM TECRÜBELERİ

Rotterdam School of Management Uluslararası Yönetim Yüksek Lisansı size neler kattı? (1 Cevap)

Aslında ben Rotterdam School of Management ve Koç Üniversitesi’nin ortak bir programıyla yurtdışında yüksek lisans yaptım. Bunun öncesinde iş hayatıyla ilgili pek bilgim yoktu. Ben Kimya Mühendisliği mezunuyum ama orada dersler ve terimlerden ziyade farklı kültürden insanlarla bir arada projeler yaptım. Aslında farklı kültürden insanlarla çalışmanın o kadar da kolay olmadığını gördüm. İnsanlara çeşitlilik kavramı çok güzel geliyor ama bir araya gelerek bir proje yaparken bir sonuç çıkması gerektiği zaman ne kadar farklı sıkıntılar çıktığını ve o krizin nasıl aşılması gerektiğini görmüş oldum. Bana kattığı en büyük değer kriz anlarında sorunlarla nasıl başa çıkabileceğimi göstermesiydi.

Kimya Bölümü kimlere göredir? Nasıl karakter özellikleri gerektirir? (1 Cevap)

Kimya bölümünden ziyade temel bilim okuyacaksanız buna çok istekli olmanız gerekiyor. Özel bir yeteneğinizin olmasına gerek yok ama sabırlı olabilirseniz ve çalışma yetili bir insansanız temel bilimler sizin için uygun bir bölüm olacaktır.

Kimya Bölümü mezunları ne yapar? İş imkanları nelerdir? (1 Cevap)

Kimya bölümünün skalası çok geniş. Geriye dönüp baktığım zaman arkadaşlarımdan danışmanlık firmalarında ve ilaç sektöründe çalışanlar, eczacılık yapanlar var. Birçok kısmı akademisyenliğe yönelerek Master ve Doktora yapıyor.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümü size neler kattı? (1 Cevap)

Özellikle analitik düşünme yeteneğimi çok geliştirdi. Kimya bölümü neden-sonuca çok odaklı bir bölüm olduğu için düşüncelerimi sistematik bir şablona koyabilme yetisini geliştirdim. Sabırlı olmayı öğrendim çünkü laboratuarda bir şeyler yaparken sonuçlar çoğu zaman yanlış çıkıyor ama tekrar deniyorsunuz.

P&G'ye katılan yeni mezunları nasıl bir kariyer yolu bekliyor? (4 Cevap)

P&G liderlerini içten yetiştiren bir şirket. Biz şu anda başlangıç seviyesindeyiz ama geleceğin liderleriyiz. Bizim yöneticilerimiz de bize bu şekilde bir güven ilişkisiyle yaklaşıyorlar. Bunun dışında buraya geldiğiniz ilk günden itibaren çok büyük bir sorumluluk altına giriyorsunuz. Bu sorumlulukla beraber motive oluyorsunuz ve bir sonraki görevinizin de aynı sorumlulukları getireceğinin bilincinde olarak hem şirkete hem de kendinize en fayda sağlayacak bölümde çalıştığınızı öngörebiliyorsunuz.