Cevaplar 13

Yükleniyor...
785 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her ne kadar çok çalışılıyor gibi düşünülse de kendime ayırdığım vaktim de var. Örneğin; Cuma akşamları beni kimse çalıştıramaz çünkü benim için tamamen aileme ayırdığım bir gecedir. Arkadaşlarımla çok vakit geçiriyorum ve yoğun döneme gelmeyen haftasonlarında mümkün olduğu kadar sosyal aktivitelerde yer alıyorum.

578 görüntülenme
·
Transkripti Göster

En mutlu günüm Partner olmayı öğrendiğim, en zor günüm de Partner’lık için sunuma gittiğim gündü. EY Türkiye ofisinde Partner olmak için yurtdışındaki diğer EY Partner’larına sunum yapılması gerekiyordu. Ben de bu sunuma inanılmaz çok çalıştığımı hatırlıyorum. Bana sunuma hazırlanmak için günde birkaç kez tekrar yaptıktan sonra kendime veya arkadaşlarıma anlatmam gerektiği söylenmişti. Ben günde 20'den fazla tekrar yaptığımı hatırlıyorum ama sunumu yaptığım anı hiç hatırlamıyorum çünkü çok heyecanlıydım ve zor bir sunumdu. Bunun sonrasında Partner’lık sürecini öğrendiğim gün yurtdışına bağlı olduğum bölgenin yönetici ortağı beni aramıştı. Dolayısıyla muhteşem bir gündü.

5,796 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Finans alanında çok kuvvetli bir üniversite. Ben de 4 yıllık eğitim hayatım boyunca orada edindiğim tecrübe ve bilgileri iş hayatında kullanma fırsatı buldum. Marmara Üniversitesi EY başta olmak üzere 4 büyük Denetim firmasına çok yüksek sayıda mezun veriyor. Burada kariyere başladığınız zaman üniversitedeki arkadaşlarınızla aynı ortamda iş hayatına adım atma fırsatı da bulabiliyorsunuz.

674 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu alanda çalışmak isteyen herkese ilk tavsiyem, burada mutlaka staj yapmalarıdır. Bizi görüp denemeleri ve kendilerine uygun olup olmadığını kendi gözleriyle görmelerini tavsiye ediyorum. En önemli tavsiyem ise; ne olursa olsun en az 3-4 yıl bu mesleği seçtikten sonra başlangıçta burada çalışmalarıdır. Çünkü burada edinecekleri tecrübe, bir hayat boyu onlarla birlikte olacaktır ve ciddi anlamda kendilerini geliştirebilecekleri bir şirkette iş hayatına başlamış olacaklardır. Bu başlangıç onlara kariyerleri boyunca önemli fırsatlar sağlayacaktır.

667 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Denetim her ne kadar Finans ve Muhasebe aktivitesi olarak düşünülse de, bu işin sonunda bir sosyal sorumluluk parçası da var. Biz halka açık olan şirketlerin veya okuyucuların daha doğru mali tablo okuyabilmesi için çalışıyoruz. Sadece raporladığımız şirketlere değil, tüm halka ve paydaşlara karşı bir sorumluluğumuzun olduğunu da hissediyoruz. Denetim'de herkes tarafından bilinen uzun çalışma saatleri biraz zorlayıcı olabiliyor. Aynı anda birden çok müşteriye hizmet vermek, devam eden işleri takip ederken bir yandan da diğer işlerin peşinde koşmak tempoyu zaman zaman arttırabiliyor. Ancak keyifli oluyor ve kişiye günün sonunda farklı alanlara aynı anda konsantre olma imkanı sağlıyor.