Cevaplar 16

Yükleniyor...
Yağmur Can
Bilkent MEC, BE Komite Sorumlusu

Bilkent MEC'te geçen süre boyunca pek çok kişiyle tanıştım, gerek iş hayatından gerek üniversitemden. Tanıştığınız kişiler zamanla size çok yakın olabiliyor. Özellikle komite arkadaşlarımdan çok şey öğrendim, birlikte çok anılarımız birikti. En büyük faydası bu diyebilirim. Ek olarak profesyonel anlamda hem sözlü hem yazılı iletişim kurmayı daha öğrenciyken öğreniyorsunuz, bu çok büyük bir deneyim. Zamanla sektörleri tanıyorsunuz ve iş hayatından kişilerle iletişim halinde oluyorsunuz. Dolayısıyla staj ve iş imkanlarını daha yakından takip edebiliyorsunuz. Ayrıca ekipçe yürüttüğünüz projeler size takım çalışması ve proje yönetme becerilerini uygulamalı bir şekilde kazandırıyor. Tabii bir de akademik hayatınızla kulüp çalışmalarınızın arasındaki dengeyi bulmayı öğrendikçe zaman yönetimi becerisi kazanıyorsunuz.

Yağmur Can
Bilkent MEC, BE Komite Sorumlusu

Bilkent MEC'in kampüs içi etkinliklerinden biri olan BE (Business & Economics), sektöründe öncü şirketlerin ve profesyonellerin bir hafta boyunca öğle arasında öğrencilerle bir araya gelmesini sağlar. Gelecek konuklar bankacılık, girişimcilik gibi bir konseptler çerçevesinde belirlenir. Her konsept bir hafta sürer. Konuklar sektörlerini, şirket kültürünü, kendi iş ve hayat tecrübelerini öğrencilerle paylaşırken konferansın soru-cevap kısmıyla interaktif bir ortam oluşturulur. BE etkinlikleri; öğrencilerin farklı sektörler tanımasını, network kurmasını ve kariyer yolundaki ilk adımı atmasını sağlar.

Yağmur Can
Bilkent MEC, BE Komite Sorumlusu

MEC'e her bölümden ve her sınıftan öğrenci katılabilir. Örneğin, ben Bilkent'te Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyorum ve MEC'e hazırlık öğrencisiyken girdim. MEC Business Seminar komitesinde görev aldım ve şu anda BE komitesinin sorumlusuyum. Her bölümden her sınıftan öğrencileri topluluğumuza bekliyoruz.

1
Yağmur Can
Bilkent MEC, BE Komite Sorumlusu

Bilkent MEC, kampüs içinde ve kampüs dışında bir çok etkinlik yapıyor.Bu etkinlikleri kaçırmamak için takipte kalın !

http://bilkentmec.com

MEC Facebook - http://facebook.com/bilkentmec

MEC Twitter - http://twitter.com/BilkentMEC

MEC Youtube - http://youtube.com/bilkentmec

MEC Instagram - https://www.instagram.com/bilkentmec/?hl=tr

MEC Youtube- https://www.youtube.com/user/BilkentMEC

MEC LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/bilkent-university-management-and-economics-community-mec-/

1
Yağmur Can
Bilkent MEC, BE Komite Sorumlusu

16.MEC Business Seminar ve diğer içeriklerimiz hakkında bilgi için takipte kalın!

http://www.mecbusinessseminar.org

MBS Instagram - https://www.instagram.com/mecbusinessseminar/?hl=tr

MBS Youtube - https://www.youtube.com/user/MecBusinessSeminar

MBS Twitter - https://twitter.com/mecmbs

MBS Facebook - https://tr-tr.facebook.com/mecmbs/