Cevaplar 6

2,606 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vodafone’la ilgili ilk fikrim 4. sınıftaki bir dersimde oluştu. Derse Vodafone’dan bir konuk gelmişti ve Telekomla ilgili bilgiler vermişti. Böylece Vodafone ilgimi çekti. O sırada başka bir staj da yapıyordum. Yanılmıyorsam Vodafone’un internet sitesinden araştırarak Discover Programı’nı buldum. Discover Programı, iyi bir staj yapmak için sürekliliği olan bir programdır. Böylece internette bularak başvurdum. Sonrasında bazı süreçlerden geçtim ve çalışmaya başladım. Bu şekilde 6. yılımı doldurdum.

2,881 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vodafone dijital bir şirket olduğu için süreç de ağırlıklı olarak dijital ilerliyor. Öncelikle genel yetenek testinden geçiyorsunuz. Burada İngilizce bilginiz ve genel becerileriniz ölçülüyor. Daha sonra online video mülakatında kendinizden bahsetmeniz isteniyor. Bu etaplardan geçtikten sonra değerlendirme merkezine davet ediliyorsunuz ve bir iş vakası üzerinden üst yönetime bir sonuç iletiyorsunuz. Böylece uzlaşma ve liderlik gibi becerileriniz ölçülüyor. Son olarak kendi fonksiyonunuzun yöneticileriyle görüşüyorsunuz. Eğer orada da başarılı olursanız teklif aşamasına geçiyorsunuz.

11,819 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Programa başvurmak için bir kısıt yok ama o sene içerisinde üniversiteyi bitirmeniz gerekiyor çünkü burada tam zamanlı olarak çalışabileceğiniz bir ortam var. Üniversitelerin son sınıf öğrencilerinin hepsi başvurabiliyor ama eleme süreçlerinde ilerleyebilmeniz iyi bir İngilizce seviyenizin olması gerekiyor, bunun haricinde herhangi bir sınırlama yok. Dolayısıyla okulu bitirmeniz, istekli olmanız, bir şeyler kazanma konusunda enerjinizin olması en önemli kriterlerdir.

4
1,438 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans MT Programı'nın bir diğer bacağı da yurtdışında kısa bir tecrübe edinmekti. Ben bu kapsamda ilk yıl çalıştığım Finansal Raporlama ve Analiz bölümünde 15 gün kadar Vodafone Grubu'na giderek oradaki iç ve dış raporlama süreçlerini hazırladım ve toplantılara girerek çok ciddi roller aldım. Benim için çok enteresan bir tecrübeydi. Orada tanıştığım kişilerle bugün hala iletişim halindeyim. Vodafone bu global gücünü gerçekten çalışanlarına iyi yansıtıyor. Bunun dışında zaman zaman eğitimler ve çeşitli imkanlar olabiliyor. O zamanlarda da yurtdışına gidip gelebiliyoruz.

1,052 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vodafone’da Discover olmak gelecek demektir. Gelecek için yetiştiriliyoruz. Discover Programı, sözde bir yönetici adayı programı değil. Yönetici olmaya doğru gittiğimiz noktada daha iyi olabilmek açısından çok fazla destek verilen bir oluşum ve bunu çalışırken kişilerin size olan yaklaşımından da anlayabiliyorsunuz.

3,281 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vodafone’da çalışmak güzel bir duygu ve iyi şeyler yaptığınız hissi kolay kolay kaybolmuyor. Bu yüzden de yaptığınız işleri hızlı yapmanız ve sonuçlarını doğal olarak hızlı görmeniz motivasyonunuzu oldukça diri tutuyor. İlk işimde 6 yıl boyunca ilerleyerek devam etmeyi biraz da şirketin dinamizmine borçluyum. Bunun dışında şirketin öncelikleri çok net olduğu için sizin de öncelikleriniz netleşiyor. Hem içinde bulunduğunuz ekip hem de yönettiğiniz ekipte şirketin netliğini ve nereye odaklandığını bildiğiniz için siz de aynı odaklanmayı gösterebiliyorsunuz. Bu sayede sonucu çok yakın zamanda görüyorsunuz ve o başarıyı sonrasında kutluyorsunuz. O açıdan hem dinamik hem de rekabetçi bir sektör. Ne yaptığınıza baktığınız kadar rakiplerin ne yaptığına da bakıyorsunuz. Bu adrenalin de sizi gerçekten mutlu kılıyor. Çok çalışıp merak etmeniz ve hızlı ayak uydurmanız gerekiyor. Dolayısıyla Vodafone genel olarak iyi şeyler yaptığınızın hissini veriyor ve bunu kolay kolay kaybetmiyorsunuz.