Cevaplar 6

Yükleniyor...
298 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında Üretim alanında çalışmanın birçok tatmin edici yanları var ama benim için en tatmin edici yanı, bir ekiple birlikte çalışmaktır. Çünkü bu ekip içerisinde çok farklı insanlarla çalışıyoruz ve çok farklı insanlara adapte olmaya çalışıyoruz. Her bir zorluğun üstesinden gelmek başarı hissi uyandırıyor. Bu da beni en çok tatmin eden bir duygu diyebilirim.

10,910 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında iki yönü var. Birincisi; gün sonunda eve gittiğimde şu duygu benim için çok önemli: Bugün biz 1500 adet araç ürettik. Bunu ben arkadaşlarımla veya ailemle konuştuğumda bile “Ya siz günde 1500 adet araç mı üretiyorsunuz?“ şeklinde sorular alıyorum. Ben Üretimci olarak diyorum ki: “Evet, ben bugün atölyemde 1500 adet araç ürettim. Diğer atölyede 1500 adet aracın montesini veya boya süreçlerini gerçekleştirdim.“Nihayetinde benim için en mutluluk veren ve haz duyduğum nokta budur. İkincisi; trafikte yolda araçlarımızı gördüğümüzde şunu söyleyebiliyoruz: “Biz bu araca dokunduk. Ben bu aracın gövdesinde, şu parçayı yaptım. Montajında farklı bir parçasını ben taktım. Bu aracın koltuğunu, tavanını ben boyadım,“ bunu söyleyebilmek Üretim‘in en çok haz veren yönlerinden biri.

257 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben insanları ve insanlarla çalışmayı seviyorum. İnsanların içlerinde potansiyeli açığa çıkarmak dedikleri şeyi yapabiliyorum. Düne kadar belki unutulmuş, daha rutin, daha kaba tabirle taksimetre hesabı iş hayatına sahip olan bir insanı tamamen sonuçlarının peşinde, daha hırslı ve yüksek azimle bir noktaya taşıyabileceğiniz bir insan haline çevirebiliyorum. Üretim alanında yıllarca çalışıp, yıllarca Mühendislik yapıp herhangi bir ekibi geliştirecek şekilde pozisyon değişikliklerini çok uzun yıllarda tecrübe etmeniz mümkün fakat ben işe girdiğim ilk gün bana bağlı olarak çalışan bir çalışanım vardı. Daha 1. yılını tamamlamış ekibimdeki arkadaşlar 25 kişiden sorumlu olarak devam edebiliyorlar. Dolayısıyla insan ile çalışıyoruz. Bu yüzden sadece Üretim deyince akla bir fabrika ortamı gelse de işin aslında inanılmaz bir insan boyutu var. Benim daha ön planda tuttuğum nokta bu. İkinci nokta ise; gerçekten ekipmanları ve makinaları sevip, onlarla konuşabildiğiniz ortak bir dilin olması ki bunun için aslında üniversitelerin rolü çok büyük. Her mezun olan Mühendis mükemmel tasarım yapacak diye bir kaide yok ama o vizyonu alarak ekipmanları ve insanları doğru bir şekilde yönettiğinde, ekipmanlarına doğru konuşarak onları daha kayıpsız koşturduğunda çok güzel iş sonuçlarına imza atıyor. Dolayısıyla, Üretim öyle bir dünya ki bir limiti yok ve aslında bu limiti siz belirliyorsunuz. Siz ne kadar ileriye doğru giderseniz üretim verimliliğiniz o kadar artıyor.

247 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üretim alanında çalışmayı mezun olduğumdan beri istiyordum çünkü işin sonunda nihai bir ürün görmek beni çok tatmin ediyordu. İlaç sektöründe çalışmanın da ayrı bir tatmini var. İnsanlara sağlık vermek, o nihai ürünle insanların daha iyi bir yaşam sahibi olmasını sağlamak, onların yaşam kalitelerinin ve belki de ömürlerinin uzadığını bilmek çok tatmin ediyor.