Assistant Brand Manager

If you're looking for a great team and a challenging, innovative, fun and energetic work environment, you are at the right place!

Cevaplar 5

800 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Brand Manager’ları, sorumlu oldukları markaların genel müdürleri olarak görüyoruz. Dolayısıyla Assistant Brand Manager’lar da genel müdür yardımcısı konumundadır. Genel müdürler bir takım stratejik kararlar alır ama o yolculukta operasyonel yetkinliklerin de gelişmesi gerekir.

Unilever bir Pazarlama okulu ve yeni yapımızla birlikte hem operasyonu hem de pazarlama faaliyetlerini yönetiyoruz. Yaratılan global vizyonla birlikte lokal ekiplerin pazarlama ajandasına daha fazla katkıda bulunduğu bir yapı var. Bununla birlikte pazarlama faaliyetlerini yönetebilmek için bir takım operasyonel süreçlerimiz var ve bunu Ürün Müdür Yardımcıları takip ediyor. Kariyerinizin ilk aşamalarında bunu yapmanız şirketin bütün süreçlerini öğrenmeniz için çok faydalı oluyor. Pazarlama departmanımız bütün fonksiyonların ortasında oturduğu için Ürün Müdür Yardımcıları yaptıkları işlerle birlikte Tedarik Zinciri, Ajans Yönetimi, Satış, R&D gibi birçok tarafla iletişim halinde olma şansı elde ediyor.

Ben şirkete girdikten 6 ay sonra Magnum çikolata lansmanına liderlik etmem beklendi ve bu lansmanı 2005 yılında yaptık. Biz işe aldığımız insanları geleceğin yöneticileri olarak görüyoruz. Erken yaşta onlara büyük sorumluluklar vererek gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz.


8,128 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında hepimiz bir işi alıyoruz ve o sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Tabiki tüm departmanların kendine has dinamikleri var ve orada belki kişinin uygunluğu devreye giriyor olabilir ama özellikle şöyle olmalı böyle olmalı gibi benim bir tanımım yok. Unilever’in bir tanımı var, şirkete aldığı herkesi yönetici olarak varsaydığı için, temel yetkinlikler üzerinden gidiyor. Herhangibir birey pazarlamaya da girecek olsa, satışa da, tedarik zincirine de, aynı yetkinlik özelliklerine bakıyor. Büyüme tutkusu diye bir yetkinliğimiz var, onun bir takım özellikleri var. O özellikleri gösteren tüm arkadaşlarımız buraya herhangibir departmana gelip çalışabilirler.

1
313 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Magnum çikolata lansmanına 6. ayda girdim ve orada çok ilginç bir anım oldu. Lost dizisinde Sawyer karakterini canlandıran Josh Holloway ile bir reklam çekimimiz vardı. Buna istinaden ben de reklam filmini yönetmek için San Francisco’ya gitme şansı buldum. Unilever’de İtalyan bir direktörle çalışıyordum, onunla birlikte bu süreci yönetiyorduk. Kendisi çekimlere ilk gün gelemediği için beni yolladı. Orada reklam çekiminin ve Josh Holloway’in sete gelme sorumluluğu bendeydi.

Josh Holloway sete gelirken uçağı kaçırdı, ben de San Francisco’ya bir gün önceden giderek gezmek ve Alcatraz’ı görmek istedim. Hapishaneyi dolaşırken kendimi bir anda Josh Holloway’in menajeri ve aynı zamanda eşi olan Yessica ile telekonferans yaparken buldum. Bu öyle bir sorumluluk ki; bazen kolları sıvayıp daha küçük işleri, bazen de büyük resme bakıp stratejik şeyleri yapıyorsunuz. Bütün bunları yaparken eğlenecek çok vakit var diye düşünüyorum.


833 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yakın dönemde eğer medyada gördüyseniz Omo’yla biz çocukların gelişimine yönelik ciddi bir çaba içerisindeyiz. Aktif Yaşam Derneği’yle birlikte fütüristleri yanımıza alarak çocukların gelişimiyle ilgili ebeveynlere yardımcı olabilecek bir bilgi seti ve hatta bir bakış açısı geliştirmeye çalışıyoruz. Öte yandan geçen hafta ben bir günümü UNMUN’da geçirdim, onlarla da Türkiye’de kadın hayatına pozitif sosyal fayda ne sağlayabiliriz üzerine ciddi bir proje çalışmamız var. Çünkü baktığınızda ev bakımı olsun kişisel bakım olsun kadınların hayatının aslında çok içinde olan bir iş yapıyoruz. Dolayısıyla bu şekilde baktığınızda bir yandan çocukların geleceğiyle ilgili çalışmak, bir yandan kadınlar vasıtasıyla Türk toplumuna pozitif fayda nasıl sağlayabiliriz diye bir konu üzerinde ciddi mesai harcıyor olmak bana kendimi sadece şampuan ve deterjan satan bir işte çaılışıyormuş gibi hissettirmiyor. Sadece şampuan ve deterjan satmanın çok ötesine geçiyor. Bunla beraber kendimizi bir miktar topluma fayda getirmeye uğraşan aktivist pazarlamacılar olarak görüyoruz. Heyecan verici kısmı, beni de 17 senedir Unilever’de ofise gelirken heyecanlı kılan şeyler aslında bu tip şeyler. Yoksa konu sadece bu ay ne kadar satış yaptık, Pazar payı kaç çıktı gibi ay sonunda çetele hesabı yapan bir ortam ve bunun beraberinde getirdiği bir iş yaşantısı olsaydı ne ben ne de benim gibi işini yaşayarak yapan insanlar bugün burada olmazdı.

261 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Unilever olarak kategori bazlı bir organizasyona sahibiz. Bu kategorilerden bir tanesi olan güzellik ve kişisel bakım kategorisinde Elidor, Rexona, Axe, Clear, Dove, Toni and Guy ve Vaseline gibi markalar var. Bununla birlikte ev bakım tarafında laundry dediğimiz çamaşır bakım kategorimizde deterjanlar, yumuşatıcılar ve ev temizleyiciler var. Bu markalar arasında Cif, Domestos, Omo, Yumoş gibi markalar var. Food and refreshments Algida kısmında Magnum, Cornetto, Max gibi bilinen markalarımız var. Çay ve gıda tarafında Knorr ve Lipton işimiz var. Dolayısıyla kategorilerimiz bölünme yapısıyla yönetiliyor. Güzellik ve kişisel bakım, home and hijyen ve laundry tarafından oluşan home care, food and refreshments gibi bölümlerimiz var.