Unilever Food Solutions

11 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...
866 görüntülenme
·
Transkripti Göster

UFS tarafı B2B olduğu için Retail tarafından oldukça farklı. Retail tarafındaki bir MBM tek bir markaya bakarken, burası daha yoğun olduğu için birden fazla markaya bakıyoruz. Ayrıca Satış’la çok entegre bir şekilde çalışıyoruz.

UFS çatısı altındaki markalar için tüketicinin, basının ve iş ortaklarımızın gözündeki imajını kontrol etmek benim sorumluluğumda. Bunun yanı sıra UFS’de gıda güvenliği gibi oldukça büyük servis projelerimiz var. O servislerin yönetilmesi, trendlerin takip edilerek yeni servislerin oluşturulması, işbirliği içinde olduğumuz derneklerle süreçlerimizin yürütülmesi, sektörel fuarlara katılarak stantlarda yer alınması, yemekhane kanalının yürütülmesi, o dönem içerisinde hangi ürünlerin ön plana çıkacağının, hangi aktivasyonların ve etkinliklerin yapılacağının belirlenmesi gibi sorumluluklarım var.

3
670 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben klasik bir pazarlamacı olmak istemiyorum. Hedefi sadece tüketiciye ürün satmak olan bir pazarlamacıdan ziyade, daha büyük bir resmin parçası olan, tüketicinin hayatını güzelleştiren, onun hayatına değer katan ve topluma faydası olan bir pazarlamacı olmak istiyorum.

Unilever çatısı altında, amacı olan markalar barındırıyor. Örneğin; UFS tarafında ürünlerimizle birlikte gıda güven hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Dove markası genç kızlara özgüven aşılamaya çalışıyor. Kendi purpose’ımla şirketin purpose’ının bu kadar paralel olması beni gerçekten çok mutlu ediyor ve burada çalışmaktan büyük keyif alıyorum.


3
246 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günümün çoğunluğu yeni projelerimin adımlarını takip ederek geçiyor. Yeni bir proje çıkarmak zor olduğu için sürekli olarak ekiplerle toplantı yapıyoruz ve bunun çıktılarını projelerimizde kullanmaya çalışıyoruz. Geriye kalan zamanda da ürünlerimin nasıl daha iyi yerlere gelebileceğini araştırıyorum.

211 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Unilever Food Solutions olarak B2B alanında faaliyet gösteren, ev dışı tüketim sektöründe Horacle dediğimiz oteller, restoranlar ve catering firmalarına çözüm sağlayan gıda tarafıyız. Yaptığımız kampanyalarda hedef kitlemiz; şefler, sektördeki işletmeciler ve satın almacılardır. Hedef kitlemizin farklı ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerimizi ve dijital mecraları kullanarak sunduğumuz çözümleri aktarmaya çalışıyoruz.

184 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürün portfolyosunu oluşturmak için şu anki durumumuzu analiz ederek markalarımızı ve ürünlerimizin finansal olarak ne kadar büyüdüğünü ve portföyümüzün neye cevap verdiğini belirliyoruz. Daha sonra trend raporlarına bakıyoruz. Endüstriyi anlamak adına araştırma şirketleriyle birlikte çalışıyoruz ve o analizlerle trend raporlarını birleştirip nereye gideceğimiz konusunda bir öngörü çıkarıyoruz. Ardından sahaya çıkarak şeflerle konuşuyoruz ve onların günlerini inceliyoruz. Mutfakta hangi ürünleri kullandıklarını, hangilerini kendileri yaptığını, nelere ihtiyaçları olduğunu belirleyerek o ihtiyaçlara çözüm buluyoruz. Bu ihtiyaçları alt alta sıralayıp bir fikir havuzu oluşturuyoruz. Ardından R&D ve Supply Chain ekipleriyle birlikte bu ürünleri nasıl üreteceğimiz konusunda çalışıyoruz. Daha sonra ürünü çalışarak demo yapıyoruz ve şeflere denetiyoruz. Bu süreçler 6 aydan uzun sürüyor ama bir fikir kırıntısıyla başlayıp büyüyor.