Cevaplar 14

Yükleniyor...
985 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hazırlık genelde Kilyos kampüsünde oluyor ve orası harika bir yer. Deniz, sahil, yeşillik, orman, yürüyüş yolları… Benim tavsiyem; okula gelen herkesin İngilizcesi iyi olsa dahi 1 sene Kilyos’ta kalıp orada vakit geçirmeleridir. Yıl içinde hazırlık atlama sınavı birden fazla kez yapılıyor. Daha ileri kurda olanlar kuzey kampüste okuyor. Bence kesinlikle 1 yıl okuyun. Ben okumadım, acısını hala yaşıyorum.

281 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşe girerken Ar-Ge Direktörü Mr. Wu ile yaptığımız mülakatta en çok konuştuğumuz şey gitar oldu. Benim CV’mde gitar çaldığım yazıyordu. 10 dakikalık konuşmamızın belki de 5 dakikasının rahatlıkla gitar üstüne olduğunu söyleyebilirim.

Huawei Band uzun yıllardır Huawei’de var olan bir oluşum. Benden öncesinde 10 kişiden fazlasına kadar çıktığı olmuş. Aynı anda birden fazla davulcu ve gitarcı dönüşümlü olarak çalıyorlarmış.

Ben işe girdikten çok kısa süre sonra gruba katıldım. Grupla Kadıköy’de prova alıyoruz. Etkinlikler yaklaştıkça sıklığı artıyor ama ayda ortalama 2 kez prova yapıyoruz. Şirketin etkinliklerinde sürekli çalıyoruz. Şehirlerarası olarakAnkara’daki Huawei’de de sahne alabiliyoruz. Huawei Band’de farklı departmanlardan insanlarla tanışma olanağımız oluyor. Bu sayede hem şirketi daha iyi tanıyoruz hem de bağlılık artıyor. Bu grup herkese açık olduğu için ara ara çalmak isteyen olursa diye ilan giriyoruz. Saksafon, yan flüt çalanlar var. Farklı enstrüman çalanların da bize gelmesi bizim için bir artı çünkü olaya sadece bir Pop-Rock grubu olarak bakmıyoruz, beraber eğlenebileceğimiz herhangi bir müzik türüne veya şarkıya da açığız.

299 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çalışırken yüksek lisans yapmak herkesin tahmin edebileceği gibi sıkıntılı bir süreç olduğu için bunu çok iyi planlamak ve eğlenceyi de işin içine katmak gerekiyor çünkü bu kadar yorgunluğun üzerine bir rahatlama ihtiyacı oluyor. Bu yüzden her şeyi planlı yapmak çok önemli. Yüksek lisansta okuduğumuz bölümde 8 dersi geçerek tez yazmamız gerekiyor. Bu dersleri önden verenler çok rahatlar çünkü sonrasında iş ve ders saatleri çakıştığı için bunları beraber götürmek işin belki de en zor kısmı. Düşünsel yük ne kadar yoğun olsa da bunu işinize katabilmeniz lazım. Huawei’de bunları oldukça güzel bir şekilde götürebiliyorsunuz.

558 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben lisans biter bitmez başlamayı önerebilirim çünkü bilgiler çok daha taze oluyor. Yüksek lisans her ne kadar özelleşse de daha önce gördüğümüz birçok bilgiden bir şeyler çekmemiz ve onun üzerine kurmamız gerekiyor. Daha derinleşse bile sektöre girip farklı şeylerle uğraşmaya başladıktan sonra o genişliği yavaşça kaybedebiliriz. Yüksek lisansta bizim alanlarımızda matematik oldukça önemli. Matematik yetilerini kaybetmemek için mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yüksek lisansa başlamayı tavsiye ederim.

708 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi Üniversitesi'ne ilk girdiğimde beni en çok kulüpler etkiledi çünkü çok fazla sosyal etkinlik var. Nereye baksanız kulüp stantlarını, şarkı söyleyenleri, el sanatlarıyla uğraşanları, münazara veya yemek kulüplerini görürsünüz.

Ben kendimi müzik kulübünde buldum ve birkaç yıl korolarda söyledim. Turnelere çıkıp farklı şehirlere gittik ve birçok yerde konser verdik. Bunlar sosyal olarak harika bir zemin sağlıyor çünkü tek bir koro deneyiminde 30-40 kişiyle kaynaştığınız için üniversiteye geçiş aşamasını çok kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Güney kampüsün manzarası, eski binaları, yeşilliği var. Kuzey kampüs sizi ruhsuz bir hale getirecektir çünkü bütün zor bölümler orada. Buraya gelin çünkü buradaki insanları çok seveceğinizi düşünüyorum.