Cevaplar 3

Sırala:

Turkcell GNÇYTNK Programı diğer MT programlarına nazaran daha kapsamlı çünkü buraya başladığınız zaman tam zamanlı çalışanlarımızdan hiçbir farkınız olmuyor, üstelik daha fazla eğitimler alıyorsunuz. Dizayn ettiğimiz eğitim programına göre hangisine gitmeniz gerekiyorsa sizi bütün bunlara gönderiyoruz.


Yeni jenerasyonun neleri sevdiğini, nelerden hoşlandığını belirledik ve çok aceleci bir gençlik olduğunu gördük. Bundan dolayı başvuruları Chatbot’la daha kısa yapmak istedik. Chatbot dünyada bir ilk olarak yapıldı ve Avrupa’dan ödül kazandı. Chatbot’la 30 saniyeden az bir zamanla adaylarımızın başvurularını aldık. Geçen sene bir rekor kırarak 82 bin başvuruya ulaştık. Aday deneyimi bizim için çok önemli çünkü iyi bir aday deneyimi günün sonunda iyi bir çalışan deneyimine dönüşüyor. İyi bir çalışan deneyimi de müşteri memnuniyetine yansıyor. Biz Türkiye’nin yarısından fazlasına hitap ediyoruz. 32 milyondan fazla müşterimiz var. Bizim amacımız; insanları hayata bağlamak, bunu da iletişimle yapmaktır.

GNÇYTNK Programı; üniversitelerin 4. sınıfındaki arkadaşlarımıza uyguladığımız bir işe alım programıdır. Üniversitelerin 4. sınıfındaki arkadaşlarımız bu programa başvuruyorlar, biz de onları bir takım elemelerden geçiriyoruz. Bu elemelerin sonunda mezun olmuş ve profesyonel yaşamına başlamış arkadaşlarımıza yaptığımız gibi işe alım sürecinden geçiyorlar. Ardından da Turkcell bünyesinde 2 yıl süren eğitimler almaya başlıyorlar. Eğitim boyunca normal bir Turkcell çalışanı gibi aramızda çalışıyorlar. Eğitim sonrasında da Turkcell’de kariyerlerine devam edebiliyorlar.

Yeni mezunları ve 3 yıla kadar tecrübesiz olanarkadaşları işe alma programıdır. Farklı aşamalar sonrası arkadaşları burayakatıyoruz. Son 2 yılda yaklaşık 400 kişiyi aldık. GNÇYTNK arkadaşlar içerigirdikten sonra uzun süren bir eğitim programları var. Hem yurtiçinde hem deyurtdışında bu eğitim programlarına dahil oluyorlar. Bildiğim kadarıylaTürkiye’de bu kadar yüksek bazda bir işe alım programı yapan yok.