Cevaplar 3

Yükleniyor...
2,971 görüntülenme
·
Transkripti Göster

START Programı’na başvuru her yıl Şubat-Mart döneminde yapılıyor. Başvuru sürecinin sonunda yeni mezun arkadaşlarımızı sırasıyla genel yetenek ve yabancı dil sınavına dahil ediyoruz. Sonrasında grup ve bireysel mülakat aşamalarından geçerek Türk Telekom’da çalışma şansı yakalıyorlar. Bazı durumlarda mezun oldukları bölüme göre de sınıflandırarak grup mülakatına katılmalarını isteyebiliyoruz.

6,340 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Başvuru yaptıktan sonra online olarak yapılan genel yetenek sınavı, sonrasında da İngilizce sınavı oluyor. Bu sınavlarda başarılı olduktan sonra grup mülakatı için çağrılıyorsunuz. Bence en eğlenceli bölüm grup mülakatı kısmıydı. Oraya gidip tüm adaylarla oyun oynuyorsunuz fakat biraz heyecan yaparsanız kendinizi pek gösterememiş oluyorsunuz. Bu yüzden orada heyecan yapmamak çok önemli. Grup mülakatından sonra başarılı olursanız sizi birebir mülakata çağırıyorlar. Burada da hobileriniz, çalışma ve öğrenim hayatınızı anlatıyorsunuz. Bu kısmı da başarıyla geçtikten sonra teklif sürecinde sizi arayıp iş teklifi yapıyorlar.

1,244 görüntülenme
·
Transkripti Göster

START başvuruları Şubat ve Mart aylarında açıldıktan sonra 3. ve 4. sınıf öğrencileri başvuru yapabiliyor. İlgili bölümlerde okuyan arkadaşlarımız bir eleme sürecinden geçiyor. Ardından onlara İngilizce ve genel yetenek sınavı gönderdikten sonra grup ve bireysel mülakatlar yapılıyor. Bütün aşamaları başarıyla tamamlayan arkadaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız oluyor ve onları 1 haftalık oryantasyon programı bekliyor. Arından kendi iş birimlerinde çalışmaya başlayabiliyorlar.