Cevaplar 14

Yükleniyor...
1,132 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir öğrenci kulübünde olan birisi arkadaşlarıyla birlikte iş yapmayı öğreniyor. Bir arkadaşınızla plan yapıp bir yere gitmek çok farklı bir şeyken, bir iş yürütüp arkadaşlığı zedelememek çok önemli diyebilirim. Burada dengeleri kurmayı öğrendiğiniz zaman iş dünyasında daha rahat oluyorsunuz. Çünkü aslında iş yaptığınız insanlarla da gününüzün en fazla saatlerini geçiriyorsunuz. Onlar da size aileniz kadar yakın olan insanlar oluyor. Yine aynı ilişki yönetimi burada da geçerli sayılıyor. Dolayısıyla orada öğrendiğiniz ilişkileri yönetmeyi en çok iş dünyasında kullanıyorsunuz. Bunun dışında zamanı planlamayı öğreniyorsunuz. Bu da iş dünyasında en çok ihtiyacınız olacak ve o kaotik iş yoğunluğundan çıkmanızı sağlayacak bir yöntemdir.

947 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben ilk 3 sene kulüpte aktif olarak görev aldım, ilk senemde de aktif üyeydim. Bütün etkinliklere katılıp çeşitli görev bölümlerinde çalıştım. Daha sonraki senemde hali hazırdaki etkinliklere katılmanın yanında, kendime ait bir projem vardı. Bu projenin sponsorluğundan tanıtımına kadar her şeyinden ben ve diğer proje arkadaşımız sorumluydu. Doğal olarak proje yönetimini canlı olarak tecrübe etme fırsatı buldum. Salonun dolu olmasından, konuşmacının gelmesine, fuayede ürünlerin olmasına kadar her şeyi planlayıp yetiştiriyorduk çünkü etkinliğin zamanı ertelenmiyordu. Okulun salonlarının zamanları belliydi. Doğal olarak bu da bana iş hayatında çok büyük bir avantaj sağlamış oldu. Sonraki yıl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım ve Tanıtım ve Dış İlişkiler'den sorumluydum. Misyonumuz Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kariyer kulüpleri dendiğinde akla gelen ilk kulüplerden olmaktı. Daha öncesinde küçük bir kulüp algımız vardı. Bu algı yönetiminde de genel olarak sorumluydum. Bunun dışında kendi görevimin iş yoğunluğunu küçük sorumluluklara dağıtmak üzere uzun vadeli bir planlama yaptım.

1,238 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölüm hocaları tarafından Endüstri Mühendisliği üzerine kurulmuş ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yer aldığı bir kulüptür. Bu kulüp, bütün bölümlere açık olarak işliyor ve genel olarak yaptığı iş kariyer üzerine. Öğrencilerin ileride hangi sektörlerde çalışacağı üzerine işleyen ve grup çalışmasını deneyimlemek isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Bana kulüpte en çok zevk veren şey, hem küçük bir kulüp yapısı olması hem de hiyerarşik hiçbir yapısı olmaması. Çünkü biz zaten hayatımızın kalanında ve iş dünyasına geçtiğimizde hiyerarşik yapılarda çalışacağız ama burada biz öğrenciyiz ve bir şeyleri birlikte yapıp, birlikte koşmayı deneyimlemek istiyoruz. Hiyerarşik bir yapıyı istemiyoruz. Doğal olarak kulübün bu misyonla çıkması bize inanılmaz bir eşitlik hissi veriyor.

983 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi Üniversitesi, özgürlük ve insanların birbirine saygı duyması demektir. Okulda ilk öğrendiğim şey buydu. Çok farklı yerlerden çok farklı insanlarla bir araya geliyorsunuz ve o insanlar ne olursa olsun, yaşamlarına saygı duymak zorundasınız. Bu sayede size de aynı şekilde saygı duyulacaktır. Okul bu kültürü alttan veriyor. Dolayısıyla herkesin birbirini olduğu gibi kabul ettiği bir yapıda öğrenim görüyorsunuz. Bunun dışında hiçbir öğrenci sadece derse gidip gelerek mezun olmuyor. Pek çok kulüp aktivitesine veya sosyal aktivitelere katılıyor. Bunlara dahil olmak istiyorsanız veya kendinizi hangi alanda geliştirmek istiyorsanız o alanın imkanları güzel bir şekilde sunuluyor. Ne yapmak istiyorsanız ona dair bir kulüp bile açabilirsiniz. Doğal olarak okul size kendinizi geliştireceğiniz alanlarda inanılmaz bir özgürlük sağlıyor.

37,641 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği'nin iş alanı inanılmaz geniş. Hem sektörler hem de iş tanımı bazında; Bankacılık, Finans, Hastane Yönetimi, Pazarlama, Satış gibi çok farklı yerlerde çalışabiliyorsunuz. Doğal olarak bu da size genel bir bakış açısı veriyor. Bu bakış açısını nerede kullanacağınızı stajlarla, sonrasında da iş kararınızla belirliyorsunuz.