Cevaplar 12

Yükleniyor...
134 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer’in çok kolektif bir kültürü var. Birlikte iş yapma kültürünün sağlam ve güçlü olduğu bir şirket. Bireysellikten öte, başka departmanlardan insanlarla beraber bir hedefe koşma kültürü Pfizer’de çok güçlü. Burada açık iletişim çok desteklenir. Bütün arkadaşlarımızdan kendi işinin lideri olmasını bekleriz. Bu yüzden işi geliştirirken kendine yatırım yapmasını ve kendisini geliştirmesini isteriz, bunun için de olabildiğince ona destek veririz. Dolayısıyla bir takımla beraber çalışabilen, o takıma liderlik edebilen, o takımın bir parçası olarak çalışabilen, öğrenme becerileri güçlü, gelişime açık, “Neden?” sorusunu sorabilen, istenilen şeyin üzerine bir şeyler koyabilmek için kendisini ve etrafındaki insanları zorlayabilen adaylar arıyoruz.

137 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama alanında çalışmaya karar vermeden önce farklı fonksiyonları deneyerek farklı tecrübeler edinme fırsatım oldu. Üniversite yıllarında stajlarla, üniversite sonrasında kariyerimin ilk yıllarında Pazarlama, Finans, Satış alanlarını gördüm. Daha sonra Pazarlama’nın yetkinliklerime uygun olduğuna ve beni mutlu ettiğine karar vererek Pazarlama alanında bir kariyer inşa ettim. Benim tavsiyem; arkadaşlarımızın olabildiğince farklı deneyimler edinip kendilerini test ederek istedikleri kariyer alanında ilerlemeleridir.

582 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölümden bağımsız olarak üniversitenin çok önemli olduğunu ve üniversite yıllarının dolu dolu geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ne istediğinizi anlamak, kendinizi tanımak, potansiyelinizi keşfetmek için çok önemli bir evre.

Ekonomi bölümü bana sebep-sonuç ilişkisini daha net kurmayı, güçlü bir analitik beceriyi, olayların temeline inmeyi, doğru şekilde sorgulamayı öğretti. Bölümden daha fazla üniversite bana bir vizyon tanımlamama ve o vizyon çerçevesinde potansiyelimi anlamamama yardımcı oldu. Kariyerimi şekillendirmek için ilk adımları burada öğrendiklerimle attım. Bu anlamda çok değerli bir evre olduğunu düşünüyorum.

Transkripti Göster

Pfizer'de rotasyonu ciddi anlamda destekleyen bir kültür var. Türkiye’deki 1000 çalışanımızdan her sene 100 çalışanımız rotasyonla başka departmanlarda iş değişikliği yapabiliyor. Bunu tetikleyen en büyük unsur, bizim iç yeteneklerimize verdiğimiz değerdir. Bu çerçevede Pfizer'de açılan herhangi bir pozisyon için dışarıya herhangi bir duyuru yapmadan önce her zaman içerideki adaylarımızı değerlendirmek üzere bir süreç başlatıyoruz. Departmanı ve deneyimi ne olursa olsun o işin gerekliliklerine uygunsa herhangi bir arkadaşımız o pozisyona başvurabiliyor. Bu sayede çalışanlarımıza ciddi fırsatlar veriyoruz ve bunun lider geliştirmede önemli bir parametre olduğunu düşünüyoruz.

Transkripti Göster

Pfizer'deki arkadaşlarımızın seviyesi ve departmanı ne olursa olsun, onların liderler şeklinde çalışmalarını istiyoruz. Pfizer'de size verilen işleri yapmanız yeterli değil. Siz her zaman daha fazlasını sorgulamak, istemek ve işinizi daha ileriye götürmek için inisiyatif almalısınız. Hal böyle olunca arkadaşlarımızın hepsi çalıştıkları işlerde kendilerini ciddi anlamda geliştirme fırsatı buluyorlar ve orada geçirdikleri yılları deneyim anlamında dolu dolu yaşıyorlar. Bunun kanıtı olarak şu anda bütün kıtalarda çalışan 60’tan fazla Türk yöneticimizin olduğunu söyleyebilirim. Pfizer Global için Pfizer Türkiye bir lider okulu. Bu da bu kültürden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.