Cevaplar 33

Yükleniyor...

Arada bir doktor çıkıyormuş işte. :p

27,320 görüntülenme
1

Doktor olursunuz. TUS tan sonra uzmanlık seçerek bir alanda uzmanlaşırsınız. Ayrıca öğretim görevlisi olarak da kariyerinize devam edebilirsiniz. Eğer başarılı olursanız yapacaklarınızın haddi sınırı olmaz. Yurt dışı konferanslar, yut içi pek çok Tıp toplantılarına katılarak kendinizi hem alanınızda hem de kişilik olarak geliştirebilirsiniz.

2,125 görüntülenme
1

TUS'u kazanamazsa pratisyen hekim olarak işe başlar(fakültemizin TUS kazandırma oranı düşük, belirteyim) 2 senelik mecburi hizmetini yapar, sonra ister devlet ister özel mesleğini yapar. TUS kazandıysa 4-5 senelik bir uzmanlık eğitimi görür, ondan sonra uzman doktor olarak çalışır.

6,640 görüntülenme
1

Tip bolumunden mezun olanlar cekilen kuralar sonucu ulkemizin saglik kuruluslarindan birinde pratisyen hekim olarak ise baslarlar. Ancak zorunlu hizmet kuralari cekildiginde hemen gidilmez tus beklenir.tus sonucunda bir yere yerlesenler yerlestikleri yerde asistan olarak goreve baslarken digerleri 2 yillik zorunlu hizmet icin pratisyen hekim olarak ise baslar. Mezun oldugunuzda diplomaniza devlet tarafindan el koyulan tek bolum olan tipta zorunlu hizmetinizi yapana kadar diplomaniz verilmez haliyle ozel hastanelerde calisamazsiniz. Zorunlu hizmet sonrasinda diplomayi alinca ozele gecebilirsiniz :)

6,741 görüntülenme
1

Pratisyen hekimlik yapar. Devlet hastanelerinin acillerinde, ana çocuk sağlığı ve verem savaş dispanserlerinde, özel hastaneler ve polikliniklerde hekim olarak çalışır.

1,342 görüntülenme

Mezun olunca pratisyen hekim olarak bir unvana sahip oluyorsunuz.Daha sonra TUS'ta ki başarınıza göre Akademisyen olup yeni tıp öğrencilerini siz yetiştirebilirsiniz veya isteğiniz dalda uzmanlık yapıp ilerleyeblirsiniz

1,745 görüntülenme

hap,uyusturucu ve esrar satar torbacıların maaşı 5 bini bulur irtibat:05344342222

1,256 görüntülenme

Akademisyen olabilirsiniz,doktor olabilirsiniz,iş imkanı oldukça fazla olan bir bölüm .

1,655 görüntülenme

Üniversitede kalıp hayatına araştırmacı olarak devam edebilir ya da klinikte hekimlik yapabilir.

7,834 görüntülenme

Tus sınavına girip uzmanlığı alır ve uzman olduğu alanda mesleğini icra eder . Tus a girmeyenler de acil servislerde vs mesleğini yapar.

2,720 görüntülenme
Sonraki Sayfa »

İlgili İş İlanları

İlgili Şirketler

Pfizer
1229 takipçi
AstraZeneca
22 takipçi