Cevaplar 33

Yükleniyor...

Arada bir doktor çıkıyormuş işte. :p

28,990 görüntülenme

Doktor olursunuz. TUS tan sonra uzmanlık seçerek bir alanda uzmanlaşırsınız. Ayrıca öğretim görevlisi olarak da kariyerinize devam edebilirsiniz. Eğer başarılı olursanız yapacaklarınızın haddi sınırı olmaz. Yurt dışı konferanslar, yut içi pek çok Tıp toplantılarına katılarak kendinizi hem alanınızda hem de kişilik olarak geliştirebilirsiniz.

3,622 görüntülenme

TUS'u kazanamazsa pratisyen hekim olarak işe başlar(fakültemizin TUS kazandırma oranı düşük, belirteyim) 2 senelik mecburi hizmetini yapar, sonra ister devlet ister özel mesleğini yapar. TUS kazandıysa 4-5 senelik bir uzmanlık eğitimi görür, ondan sonra uzman doktor olarak çalışır.

8,774 görüntülenme

Tip bolumunden mezun olanlar cekilen kuralar sonucu ulkemizin saglik kuruluslarindan birinde pratisyen hekim olarak ise baslarlar. Ancak zorunlu hizmet kuralari cekildiginde hemen gidilmez tus beklenir.tus sonucunda bir yere yerlesenler yerlestikleri yerde asistan olarak goreve baslarken digerleri 2 yillik zorunlu hizmet icin pratisyen hekim olarak ise baslar. Mezun oldugunuzda diplomaniza devlet tarafindan el koyulan tek bolum olan tipta zorunlu hizmetinizi yapana kadar diplomaniz verilmez haliyle ozel hastanelerde calisamazsiniz. Zorunlu hizmet sonrasinda diplomayi alinca ozele gecebilirsiniz :)

7,938 görüntülenme

Genel bir algı olarak doktorluk yapar... Hastane, nöbetler, hastalar, stres... doktorluğun en büyük eksileri olarak görülür. bence tıp fakültesinin en önemli yanı pre-klinik bölümdür. daha çok araştırma yapabileceğiniz yeniyi en iyiyi arayabileceğiniz özelliklerle klinikten ayrılır ve daha caziptir. bunun dışında yurtdışı çalışma olanakları var fakat fazlaca bir bilgim yok o konuda.

5,325 görüntülenme

Aslında ne kadar geniş olanaklar var gibi görünse de,mezun olduktan sonra 2 yol karşına cıkacak.Bunlardan birine karar vermek asıl mesele.1.yol pratisyen olarak kalmak.2.yol ise uzmanlık yapmak.Hala okumaya hevesi olanlar 2.yolu secerler.bu da tıp eğitimi 6yıl boyunca onu ne kadar yıpratıp yıpratmadığına bağlıdır

5,339 görüntülenme

Hekimlik yaparlar ozel devlet suan bi sürü hastane var .

3,795 görüntülenme

Tus sınavına girip uzmanlığı alır ve uzman olduğu alanda mesleğini icra eder . Tus a girmeyenler de acil servislerde vs mesleğini yapar.

3,512 görüntülenme

Sağlık kuruluşlarında doktor olarak, üniversitelerde akademisyen olarak ya da araştırmacı olarak çalışırlar :)

2,803 görüntülenme

Üniversitede kalıp hayatına araştırmacı olarak devam edebilir ya da klinikte hekimlik yapabilir.

8,017 görüntülenme
Sonraki Sayfa »