Cevaplar 4

Yükleniyor...

İnsan çok, yanlış hatırlamıyorsam en kalabalık 4. üniversiteyiz ve yine yanlış hatırlamıyorsam en son açıklanan rakam 46.666 idi. Nerde çokluk orda rahatsızlık diye bir gerçek var.

Bir de ikide bir sistem degisiyor. Eger rahat bir fakulte secmediyseniz okul bitmeyebilir.

1,324 görüntülenme

Veterinerlik degil, veteriner fakultesi. Millet uyanmadan once dusuk puanla tip egitimi alma yoludur. Bazi ulkelerde veteriner fakultelerine girmek tip fakultelerine girmekten daha zordur. Ancak bolum ne olursa olsun talep edildigi kadar degerli ve sokaktaki amcanin kafasindaki kadar zor. Diplomamin uzerindeki DVM (Doctor of Veterinary Medicine) etiketi sokakta boytor ofondo ya donusebiliyor. 

5,583 görüntülenme

Caliskan, uykudan nefret eden, saatlerce ayakta durabilen, bir oturusta 2 kilogramlik bir kitabi ezberleyebilecek herkes ideal adaydir.

4,992 görüntülenme

Eğer arkadaşınız yoksa ilk sene yurt tercih edin, benim donemimde (2012) Çağdaş Eğitim Koop .Karma Yurdu(Görükle) yurtların arasında en iyiydi. Ilk senemde orada kaldım. Bütün arkadaşlarım diğer yurtlarda donarken biz pencereler açık uyuduk. Bir günden bir güne bir aksaklıkla karşılaşmadım. Bir kere olsun onca öğrenciden birinin sorun çıkardığını görmedim, mümkün oldukça çabuk eli yüzü düzgün bir veya birkaç arkadaş bulup eve çıkın, ev çok daha ucuza gelecektir. Bu arada bir sürü başka yurt opsiyonu daha var başka yurtları da tercih edebilirsiniz, bazı öğrencilerin aileleri siyasi nedenlerden dolayı ÇEK'i tercih etmek istemeyebilir Atatürk'çü diye :) Ama emin olun en apolitik yurttur kendisi :) . Bu arada çağdaş eğitimin Ertuğrul'daki kız yurdunu tavsiye etmiyorum. Ora Görükle'deki gibi değil.

5,072 görüntülenme