Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Neden Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü? (3 Cevap)

Arkadaşlar bu bölümü Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde sırf lise mezunu sağlık çalışanları önlisans düzeyinden maaş alsınlar ve görevde yükselme sınavıyla yönetici olabilsinler diye açtı. Hiçbir kuruluş dışardan KPSS ile yönetici almaz. Buradan yönetici olacağım diye ümit ederek girmeyin. Ama liseden sağlık mezunlarına üst öğrenim olarak tavsiye edebileceğim daha iyi bir bölüm yok. Bu arada sağlık bakanlığı da artık yöneticileri yüksek lisans mezunları arasından seçiyor. 

Neden Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü? (1 Cevap)

Çünkü Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapıyorum ve alanımda lisans mezunu olabileceğim bir kaç bölümden biri. Akademik olarak mesleğime bir şeyler katmak, kendime de bir kariyer planlaması yapmak istersem daha iyi bir alan yok. Fakat sağlık mesleği mensubu olmayıp bu bölümle meslek sahibi olmak isteyenler için aynı oranda tavsiye etmiyorum. Ambulanslarda, acillerde falan çalışacağını umanlar hayal kırıklığına uğrarlar henüz sağlık bakanlığında tanımı yapılmış, kadrosu ve sınıfı belirlenmiş bir meslek değildir. 

Kısa, öz ve net olarak Erciyes Üniversitesi'ni "seviyorum" diyebiliyor musunuz? (23 Cevap)

"Sevemiyorum." fiziken olan sevgi dışında..
Çocukluğunuzun geçtiği sokağa olan sevginiz gibi taşını duvarını sevebiliyorum az değil 7-8 yılım geçti ama zihniyetinden nefret ediyorum. Bir dünya üniversitesi olamaz.

Ameliyathane Hizmetleri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (2 Cevap)

Bir cümleyle ifade etmek gerekirse "Ameliyathane Hemşiresi"'dir.
Önceden her yerde hemşire/sağlık memuru çalışırken zamanla gelişen sektörde branşlaşma söz konusudur. Özünde lise mezunu tüm branşların niteliği sağlık memuru, ön lisans mezunlarınınki ise sağlık teknikeridir. Ameliyathane Hizmetleri mezununun unvanı da sağlık teknikeridir branşı ise Ameliyathane (Cerrahi). Bu mesleğin yeni mezunları özel sektörde çok çabuk iş bulur tecrübelileri ise yüksek maaşlı işleri çok çabuk bulur. Devlette ise bu bölüm mezunlarının şimdiye kadar ki be hâlâ mezun olanlarının %90'ı liseden Acil Tıp Teknisyeni olduğu için zaten önceki mesleklerini yapmaktadırlar böylece istihdam anlamında yer kaplamamaktalar. Bundan dolayı rekabet azalmakta haliyle az alım da olsa az mezunla düşük puanlarla devlete atanmaktadırlar. Sağlıkta insanla muhatap olmayan nadir mesleklerden olan bu mesleği tavsiye ederim.

Erciyes Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (7 Cevap)

Erciyes Üniversitesi'nin yurt imkanları diğer üniversitelere nispetle her zaman daha iyi olmuştur. Erciyes Üniversitesi fiziksel olarak çoğu konuda iyidir ama zihniyet olarak tartışılır.