Cevaplar 9

Yükleniyor...

Özellikle makina mühendisliği ile ilgili şunu söyleyebilirim ki ilk sene dersler görece kolaydır ve mümkün olan en yüksek ortalama yapılmalıdır. Ayrıca kişisel ilgi alanlarınıza göre bir tane spor ya da müzik gibi bir tane de size akademik katkı sağlayacak iki kulübe katılmanız bence önemli.

4,193 görüntülenme

Makina Mühendisliği çok genel olarak mekanikle ilgilenir. Yani mekanik ile ilgili her alanda çalışabilir. İş konusu öğrencinin kendini hangi yönde geliştirdiği ile çok alakalıdır makina mühendisliğinde. Son sınıfta Sistem Dinamiği ve Kontrol, Enerji, Otomotiv, Tesisat, Konstrüksiyon ve İmalat kollarından biri seçilir İTÜ'de. Bu kollar bile ne kadar geniş iş imkanları olduğunu gösteriyor.

2,412 görüntülenme

Benim içini okulun insana kattığı en önemli şey yeni insanlar. Burada tanıştığım insanları seviyorum. Eğer tanıştığım insanlar olmasaydı okuduğum hiçbir okuldan memnun olmazdım.

113 görüntülenme

Adaletsizliğinden hoşlanmıyorum. Sınavların ölçücülüğü zayıf ve aldığınız notlar çok az şey ifade ediyor. Diğer üniversiteler de benzer sorunlara sahip mi bilmiyorum ama eğer bu durumu bir şekilde aşabilmişlerse çözümü paylaşmalarını çok isterim.

980 görüntülenme