Cevaplar 3

Filtrele:Sırala:

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı boyunca aldığınız eğitimlerin size katkıları neler oldu? (1 Cevap)

Aslında eğitimde öğrendiğimiz her şeyi iş hayatının her aşamasında kullanıyoruz. Birincisi, İletişim 101 denilen bir dersimizdi eğitimlerden. Bu İletişim 101 dersinde yöneticilerimizle veya sizin yöneticisi olduğunuz kişilerle nasıl iletişim kurmanız gerekiyor, iş arkadaşlarınızla nasıl iletişim kurmanız gerekiyor bunları öğrendik. Tabiki iş hayatında yalnızca kendi yaş aralığımızda insanlarla çalışmıyoruz. Bizden belki 3-4 kuşak yukarıda insanlarla da çalışabiliriz ve ilerleyen yıllarda da bizden 3-4 kuşak genç insanlarla da çalışabiliriz. Her kuşağın iletişim yolu, kariyer hedefleri farklı oluyor. Bu eğitimler ile bunu kazandık. Bir diğer eğitimimizde de yine iş hayatında sunumlardan kaçma şansınız yok. Belki okul döneminde proje arkadaşınıza: "Sen sunumu yap, ben araştırmayı yaparım." diyebilirsiniz ama iş hayatında böyle bir şansınız yok. Dolayısıyla iyi bir sunum kabiliyetinizin olması gerekiyor ve ne kadar çalışırsanız çalışın sunumda o çalışmanızı karşı tarafa aktaramazsanız, çalışmanızın hiçbir anlamı olmuyor. Dolayısıyla sunum yeteneğini de çok önemli bir yetenek olarak buldum.

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı sonrası işe alım süreciniz nasıl ilerledi? (2 Cevap)

Kariyer Test Sürüşü Programı süresince, mezun olana kadar bu programa devam ettim. Haftada 2-3 gün part-time olarak çalıştım, diğer günler derslerimi ayarlayarak okulumda öğrenimime devam ettim. Ardından mezun olduktan sonra direkt bulunduğum fonksiyon içerisinde işe başladım.

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Pilotu olarak yürüttüğünüz projenizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

Kariyer Test Sürüşü programında benim projem aslında kurumsal portal projesiydi. Kurumsal portal projesi kurum içerisindeki iç iletişimi artıracak, belki doküman yönetimini sağlayacak bir projeydi. Bu kapsamda da direkt olarak görev bana verildi ve kurumsal iletişim bölümüyle bilgi teknolojileri bölümü arasında bir köprü olarak projeyi bir şekilde yönettik. Şu anda kurumsal portalımız kullanılmakta ve aynı zamanda gün geçtikçe de eklentilerle birlikte daha güzel hale gelmekte.