Cevaplar 10

Yükleniyor...
512 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon farklı iş gruplarına yatırımlar yapıyor. Son yıllarda Canon’un firma alımları ve yazılımla ilgili ciddi yatırımları oldu. Farklı gruplarda iş grupları oluşmaya başladıkça ve çalışan sayısı arttıkça iş fırsatları da artıyor.

151 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Farklı departmanlarda fırsatlar olduğu gibi global bir şirkette çalıştığımız için farklı ülkelerde de iş imkanları var. Örneğin; bazı arkadaşlarımız yurt dışında görev alarak kariyerlerine orada devam ediyorlar. Bu fırsatları Canon bize sunuyor.

145 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Daha önce başka bir departmanda çalışıyordum ama şu anda Pazarlama Departmanı’nda çalışıyorum ve bunların hepsinin bana katkısı olduğunu düşünüyorum. Daha önce teknik servisten aldığım bilgileri Pazarlama tarafında da uygulamaya çalışıyorum. Bu da kariyerimde farklı bir pencere açıyor. Canon’da farklı kariyer fırsatları sürekli var ama bunun için kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor.

186 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bana göre en önemli özelliklerden bir tanesi iyi iletişim kurabilmektir. Bunun dışında stratejik planlama yapabilmenin ve yenilikçi olabilmenin Pazarlama açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Biz işimizi sadece iletişimle halletmiyoruz. Arka planda bir ürünün yönetilmesiyle ilgili hesapların ya da fiyatlandırmalar hakkında stratejik kararların verilmesi gerekiyor. Bu da analitik bir beceriyi gerektiriyor.

146 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genel olarak ofisteyiz ama bir günümüzü kendimiz planlıyoruz. Bazen Satış Temsilcisi arkadaşlarımızla müşterilerimize ya da çözüm ortaklarımıza gidiyoruz. Bu da bizim açımızdan bir nebze de olsa satışa dokunmak anlamına geliyor. Pazarı yerinde dinlemek de iyi oluyor çünkü ihtiyaçların ve süreçlerin birebir içinde oluyoruz. Ofiste olduğumuz zamanları her zaman ekranın karşısında tablo hazırlayarak ya da hesaplama yaparak geçirmiyoruz. Ayın belirli zamanlarında yapmamız gereken işlerde biraz bilgisayarın başında zaman harcıyoruz ama daha çok dışarıda ziyaretler yapıyoruz. Sorumlu olduğumuz İsrail’e giderek oradaki işlerimizi denetliyoruz.