Cevaplar 17

Yükleniyor...
678 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vergi Bölümü olarak Türkiye’nin önde gelen şirketleriyle çalışıyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin önde gelen şirketleri yatırım kararlarında vergiyle olan kısımları bizim verdiğimiz görüşlere ve değerlendirmelere göre belirliyorlar. Dolayısıyla Vergi Bölümü’nde 3. yılın sonunda Senior olarak görev yapan bir arkadaşımız; tek başına bir şirketin denetiminin üstesinden gelerek o şirketin vergi hesabını yapıp, o şirkete görüşler yazabilecek hale gelebiliyor. Hal böyleyken Vergi Bölümü’nde çalışacak arkadaşlarımızda aradığımız en büyük özellikler, sorumluluk ve inisiyatif bilincidir. Dolayısıyla bir takım inisiyatifler alıp hizmet verdikleri şirketleri yönlendirmelerini bekliyoruz. Bilgiye olan açlık da çok önemli çünkü değişen bir mevzuattan bahsediyoruz. Son olarak da yapmış olduğu işleri takip edebilme becerisi de çok önemli çünkü bu arkadaşlarımızın işini kesintiye uğratmadan sonuna kadar götürüp sonuçlandırması ve çözüm üretmesi gerekiyor.

708 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde burada başlamak için gerekli olan altyapımı kazandım. Şu an olsaydı belki eğitim hayatımı biraz daha uzatmak isteyebilirdim çünkü lisans mezunu olarak kaldım. Aklımda hep bir lisans üstü programa dahil olmak vardı ama bununla ilgili olarak gerekli zamanı yaratamadım. Ben de bunu telafi etmek için bu sene Boğaziçi Üniversitesi’nde ders vermeye başladım. Belki o beni biraz daha motive edecek, ben de o lisans üstü eğitimimi tamamlayacağım.

332 görüntülenme
·
Transkripti Göster

En büyük tutkum ailemdir. Kendimde en gurur duyduğum şey ise; 9 yaşındaki oğlum Tuna olabilir.

256 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bunun için ekstra bir şey yaptığımı söyleyemem. Zaman planlaması ve ajanda takibi yaparak iş hayatını belirli bir zaman dilimi içerisine hapsettiğimde; geri kalan zaman aileme ayırmak için yetiyor diyebilirim.

387 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vergi alanında çalışmanın beni en çok motive eden yanı, her gün yeni bir şey öğrenmek zorunda olmamdır. 17 yıl önce işe başladığımda mevcut vergi kanunlarının hiçbiri yürürlükte değildi. Dolayısıyla her gün yeni bir şeyler çıkıyor ve bunlara her gün adapte olmak zorunda kalıyorsunuz. Belki sıfırdan başlamıyorsunuz ama her gün üzerine yeni bir şeyler katarak ilerliyorsunuz. Bu hem çok büyük bir motivasyon hem de kendinizi bu kadar dinamik tutmak en zor olan kısmı diyebilirim.