Cevaplar 7

Yükleniyor...

Üniversitenin avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak tavsiye verecek olur isek Akdeniz Üniversitesi büyük bir şehrin büyük üniversitesi olmakla birlikte çeşitli sosyo-ekonomik sınıf farklılıklarının da bulunduğu bir üniversitedir. Bu sebeple hayatın hangi alanında olursa olsun gireceğiniz bir ortamdaki avantajlarınız ve dez avantajlarınız vurguladığımız bu konu üzerinde çatallaşmaktadır ve bir yanlışın bütün doğruları götürdüğü durum da bunun üzerinde vuku bulmaktadır. Kısa ve öz olarak söyleyecek olursak özellikle Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenciye dair birçok şeyden haberdar olmanız gerekmektedir. Yani çeşitli öğrenci yapıları, gruplaşmaları ve çeşitli öğrenci kollektiflerinin dışında kalarak bu üniversitede olup bitenlerden bihaber olmamanızdır. Zira bu üniversitenin en avantajlı özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız sosyal öğrenci topluluklarına katılmalısınız. Eylül'ün son haftası kampüste yapılan öğrenci kulüpleri tanıtım günlerine katılarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Üniversite ile ilgili yaşayacağınız sıkıntılarla ilgili bir konu olduğunda ise (genelde Akdeniz Üniversitesinde otomasyon sıkıntısı ve öğrenci işlerindeki öğrenciyi başından savan memurlar kronik bir vakıadır) mutlaka ve mutlaka öğrenci konseyinden ve medikodan bilgi almanızı öneririm. Akdeniz Üniversitesi'nde ilgili kişi ve kurumlarla irtibatı koparmazsanız zevkli, eğlenceli ve sosyal bir öğrencilik hayatının avantajlarını ıskalamazsınız.

1,877 görüntülenme

Muhasebeci teoride herkesin bildiği gibi para ile ifade edilebilen varlıkların mali işlemlerinin analiz ve kayıtlarının yapılabileceği her iş faaliyetinde yer alabilir.

1,568 görüntülenme

Herkesin hayata bakışı ve bir dünya görüşü vardır. Sevmek ve sevmemek bununla ilgilidir. Akdeniz Üniversitesi eksi ve artılarıyla tam bir tecrübedir.

431 görüntülenme

Öğrencilerin ve Antalya yerli halkının şikayetçi olduğu kozmopolik yapı Akdeniz Üniversitesi'ni de etkilemiştir. Bu kozmopolik yapı 2007 yılında patlak vererek terör örgütü tarafından kampüsde olaylar çıkarılmış ve ulusal basına yansımıştır. Şuanda kampüs içerisinde büyük önlemler alınmıştır fakat zaman zaman terör örgütü lehinde yapılan irili ufaklı siyasi gösteriler rahatsızlık vermektedir. 2013 yılı içerisinde Akdeniz Üniversitesi'nde yapılan ve Kanal D de yayınlanan Abbas Güçlü İle Genç Bakış programında terör örgütü lehine konuşma yapan bir öğrenci ile bir grup öğrenci arasında çıkan tartışmada program yarıda kesilmek zorunda kalmıştır. Ayrıca Akdeniz Üniversitesi'nin bürokratik yapısı diğer üniversitelere göre daha hantaldır. Öğrenci Not Sistemi olan internet otomasyonunda her yıl problem yaşanmaktadır. Bu aksaklık nedeniyle bazen çoğu öğrenci ya üst sınıftan ders alamıyor yada mezun olamıyor. Bu açıdan Antalya'ya yakın olan öğrenciler yaşadıkları bir aksaklığı defalarca dilekçe vererek yada sözlü olarak dile getirerek işlemlerini yaptırabilmektedir. Son bir iki senedir bu anlamda yol katedilse de Akdeniz Üniversitesi'ni tercih edecek öğrencilerin bu tip aksaklıklar olması ihtimaline karşın her zaman duyarlı ve takip içerisinde olmaları gerekmektedir. Zira zaman zaman otomasyon sisteminde aksaklıklar hala devam etmektedir ve maalesef ki özellikle Akdeniz Üniversitesi'nde öğrenci işleri kronik bir sorundur. Son tahlilde Akdeniz Üniversitesi öğrenci işleri konusunda Türkiye'nin en problemli birinci yada ikinci üniversitesidir.

1,811 görüntülenme

Sosyal bir üniversite. Sosyal renkleriyle ön plana çıkan bir üniversite. Türkiye'de hemen hemen en fazla sosyal öğrenci toplulukları ve kulüpleri olan bir üniversite. Diğer üniversitelere nazaran kampüs yapısı itibariyle daha derli toplu bir üniversite. Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu hariç şehir merkezindeki bütün fakülte ve yüksek okullar tek kampüste toplanmıştır. Ön plana çıkan bölümleri ile öğrencilerin kendilerini rahatlıkla geliştirebilecekleri bir şehirde bulunmakla birlikte üniversitenin alt yapısı da buna müsaittir. Mimari olarak da kampüs bir turizm şehrinde bulunduğunu gösteriyor. Bu açıdan kampüsde kasvetli bir görsellik yoktur. Kampüs gayet renkli ve iç açıcı bir mimariye sahip. Ayrıca bazı üniversitelerde kampüs çok geniş alana yayıldığından dolayı kampüs içerisinde dahi vasıtayla ulaşım sağlanması gerekirken Akdeniz Üniversitesinde bu söz konusu değildir. Fakülteler birbirine yakın ve kampüsün tam ortasında güzel vakit geçirilebilecek olbia çarşısı ve sonradan inşa edilen yakut çarşısı bulunmaktadır. Üniversite ve Antalya'da ulaşım sorunu yoktur.

623 görüntülenme