Cevaplar 6

Yükleniyor...

MDK her dönem başında tanışma çayı, akabinde Fuat Paşa Yalısı'nda geleneksel kahvaltısını düzenler. Bu sayede yeni üyelerin kaynaşması sağlanır. Var olan arkadaşlıklar da pekişir :) 

1

20-21 Şubat 2019 tarihlerinde, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan DFS tüm üniversite öğrencilerine açık ve ücretsizdir.

1,051 görüntülenme
4

İTÜ Mezunlar Derneği’nin okuldaki kolu olan İTÜ Mezunları Derneği Öğrenci Kulübü tarafından 2016’dan beri her sene düzenlenen DFS(Different Futures Summit), İstanbul Teknik Üniversitesi'nde aynı bölümü bitirmiş fakat okuduğu bölümden çok farklı alanlarda kariyer yaparak başarılı olmuş mezunları aynı panelde buluşturuyor. “Bölümün Hayallerinin Önüne Geçmesin”mottosu ile yola çıkan DFS okuduğu bölüm doğrultusunda kariyer yapan alanında lider mezunlarımıza da yer vererek hedef belirlemiş veya gelecek planları konusunda kararsız gençlerin kariyer planlama ile ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bu organizasyonun temel hedefi üniversite öğrencilerine eğitim hayatında ve ileriki kariyer yolculuğunda ışık tutmak, fark yaratmalarını sağlamak için ilham kaynağı olmaktır. DFS, kurumsal hayattan girişimciliğe, sanattan spora birçok farklı alanda yol almış tanınmış isimlerin katılımıyla gerçekleşen paneller ve konuşmalar şeklinde ilerleyecektir.

468 görüntülenme
2

İTÜ MDK her İTÜ'lünün içinde bulunması gereken bir oluşum. Gerek sosyal anlamda gerekse kariyer hayatınız için birçok şey öğreniyorsunuz. İleriki iş yaşamınızda karşılaşabileceğiniz durumları deneyimlemiş oluyorsunuz. Bir nevi simülasyon gibi düşünebilirsiniz. Etkinlik planlama aşamasında sorumluluk bilinciniz gelişiyor. İletişim becerileriniz ve takım çalışmasındaki rolünüz, yazılı ve sözel olarak kendinizi ifade edilme ve ikna kabiliyetiniz artıyor. Stresle başa çıkma ve zaman yönetimi konularında tecrübe ediniyorsunuz. Bunların dışında sağlam dostluklar kurabiliyorsunuz. Paylaşımcı, yardımsever yanlarınız en çok böyle gönüllü aktivitelerde ortaya çıkıyor. En önemlisi kendinizi tanıyorsunuz. Eksiklerinizi ve iyi yönlerinizi görüyorsunuz, bunları geliştirmek için çabalarken MDK yine yanınızdadır.

210 görüntülenme
2

Her sene okulun açılmasıyla düzenlenen Kulüpler Şenliği'nde İTÜ MDK standına uğrayarak kulübümüze üye olabilirsiniz. Eğer şenliği kaçırdıysanız üzülmeyin. Her zaman kulüp odamıza gelerek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Etkinliklere katılmak ve görev almak için sosyal medya kanallarımızı takipte kalın!

166 görüntülenme
2