Kampüs beklentilerini yüksek tutmayın buraya eğitim için gelin bence kötü değil ama beğenmeyenler de çok. Eğer buca sizin beklentilerinizi karşılamazsa izmir'de gezecek yer çok hafta sonu Alsancak İnciraltı... istediğiniz yere gidip kafa dağıtabilirsiniz kolaylıkla.
Çoğu alanda çalışabilir. yazılım elektrik elektronik yönetici pozisyonlarında çalışablirler
Yine aynı okul ve bölümü seçerdim yüksek bir ihtimal eğer bu puan aralığında olursam.
Öncelikle bölüm kesinlikle sonuçta hayatınız boyunca o mesleği icraa edeceksiniz..
Kira bedelleri biraz fazla bazı insanlar sizi para kaynağı olarak görebiliyor. Yazın biraz sıcak olabiliyor.
Gezilecek yer çok. Deniz ve doğanın buluştuğu birçok yer var. Kışın doğalgaz masrafı az. Kışın sıcak olması güzel.
İş olanakları fazla olan bir meslek. Geniş bir yelpazeye sahip. Dünya da saygı duyulan bir meslek. İnsanlara yenilikler sunan bir meslek. Hayatımızda her yerde elektronik aletler var ve sürekli gelişim içerisinde. Bu aletlerin nasıl çalıştığını öğrenmek yeni şeyler düşünmek güzel şey.
Fizik matematik gibi sayısal derslere ilgisi olan arkadaşlar düşünebilir. Sevmek gereken bir meslek çünkü zor mezun olunan bir meslek sevilmeden yapması zor. Meraklı öğrenmeyi seven ve teknoloji ile arası iyi olan arkadaşlar tercih edebilir.
Yurt imkanları güzel fakat erkek öğrenci yurdu tınaztepe kampüsüne uzak. Erkek devlet yurdu da hem ekonomik hemde okula çok uzak değil ama sınırlı kontenjan var. Kız öğrenciler için yeni açılan yurt okulun dibinde ve imkanlarının iyi olduğunu biliyorum.
Erasmus imkanlarını biliyorum giden arkadaşlarım var ve isterseniz gidebilrsiniz sınav ile. Sosyal faliyerlet ile de yurt dışı görme şansınız var projeler ile yarışmalara gidebilirsiniz.
Ben okulumu seviyorum diyebilirim. Benim için eğitim önemli ve buradaki eğitimi kaliteli buluyorum. İzmir'i seviyorum.
Kampüs mimari olarak çok güzel değil orman kenarında olmasına rağmen çok fazla ağaçlandırma yeşillendirme yok. Yemekhane fiyatları bir nebze ucuz olabilirdi. Gelecek arkadaşlar kampüs olarak çok beklentiye girmesin bence kötü değil ama sevmeyenler de var.
Gelişen bir üniversite. Mühendislik alanında yatırım yapan bir üniversite. Çok fazla olaylı bir üniversite değil. Belki İzmir'in merkezinde değil ama İzmir'de ve boş vakitlerde kafa dağıtacağınız çok yer var toplu taşıma ile gidebileceğiniz. Ulaşım İzmir de ucuz ve kolay. Kütüphane kaynakları çok geniş bir yelpazeye sahip bu sene yapılan uygulama ile 7-24 açık.
Ben Dokuz Eylül Üniversitesini mühendislikteki eğitim kalitesinden dolayı tercih ettim. Bölümüm acısından özellikle çok kaliteli eğitmenler öğretim görevlileri var. Gelen öğrencileri gerçekten birşeyler öğretmeye çallışıyorlar motive ediyorlar. Okulumuz kapsamında birçok proje var ben solaris güneş arabaları ekibindeyim ve kendimi sadece teorik olarak değil aynı zamanda teknik olarak da geliştirebiliyorum. Okulumuz bünyesinde bulunan depark da birçok faaliyette bulunuyor. Eğitim olarak Türkiye nin sayılı üniversitelerinden birisi olarak görüyorum mühendislikte. Sınavlar zor belki ama birşeyler öğrenmek isteyen insanlar için güzel bir tercih.