Cevaplar 15

Yükleniyor...
1,272 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İzmir'deki hayatım çok güzeldi, İzmir tam yaşanılası bir şehir, öğrencilik için çok iyiydi. Ama daha sonrasında İzmir'de yaşam sürdüremezsiniz çünkü iş olanakları çok az. Ama Bursa bu konuda çok iyi, çok gelişmiş bir şehir. İzmir'e göre baktığımızda da aslında Bursa daha gelişmiş bir şehir, sürekli gelişen bir yer. O yüzden ben Bursa'da olmaktan çok mutluyum, zaten Bursalıyım. Bursa'da çalışmak, yaşamak çok keyifli, gidebileceğiniz birçok alanı var. Her türlü imkanı Bursa'da bulabiliyorsunuz.

3,062 görüntülenme
·
Transkripti Göster

En büyük katkısı aslında mühendislik bakış açısını bana getirmesiydi. Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümüyle elde etmiş olduğum bilgi birikimini endüstri alanında kullanmama da bir fırsat sağladı. Aslında tüm İstatistik Bölümü öğrencilerinin kesinlikle bu alanda yüksek lisans yapmalarını öneriyorum.

20,706 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında sayıların ve verilerin olduğu her alanda İstatistik Bölümü mezunu çalışabilir. Örneğin Bilgisayar Programcılığı, Veri Madenciliği, Lojistik, Bankacılık, Sigortacılık gibi birçok bölümde çalışabilir.

4,207 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çocukluğumdan beri en çok sevdiğim ders matematikti, insanın sevdiği işi yapması ve sevdiği bölümü seçmesi çok önemli. Bu yüzden Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümünü seçtim. İstatistik Bölümü bana iş hayatında kullanabileceğim verilerin analiz edilmesini, analitik düşünmeyi, sayıları okuyup doğru yorumlamayı kattı. Aynı zamanda elde ettiğim başarıyla da kendimi kanıtlamamı sağlamış oldu.

1,047 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle kendilerinin Satın Alma alanında çalışabilecek özelliklere sahip olup olmadıklarından emin olmaları lazım. Bu konuda da Prova+ Programı aslında çok faydalı, çünkü bu departmanda çalışabilir miyim diye bir prova yapmış oluyorsunuz. Tabii ki bunun yanında da üniversite hayatından bu zamana kadar kendilerini geliştirerek gelmeleri çok önemli.