Cevaplar 14

Filtrele:Sırala:

Ankara şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (148 Cevap)

Ankara en başta düzenli bir şehir. Ara sokaklarda kaybolmak ya da bir dönüşü kaçırdığınızda saatlerce trafikte takılı kalma olasılığınız yok. Aynı zamanda büyük şehir olduğu için birçok imkan da ayağınızın altında.

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (522 Cevap)

Öncelikli olarak bölüm tercihi yapmanız çok daha önemli. Çünkü illa beli bir okulda okuyacağım diye istemediğiniz bir bölümde okursanız üniversite hayatınız ciddi anlamda kabusa dönüşebilir. Dersler, ödevler, sınavlar, projeler size yük gibi gelir ve başarılı olma olasılığınız da bir hayli düşer.

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (391 Cevap)

Tek tercih yapıp girdiğim için ben yine Bilkent Psikoloji yazardım. Hem burslu öğrencilere tanıdıkları imkanlardan hem de akademik olarak sağladığı altyapı ve başarılarından dolayı yine Bilkent'i tercih ederdim.

Bilkent Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (10 Cevap)

Bilkent'in en sevdiğim yanlarından biri de kocaman bir yurtlar bölgesi olması. Zaten öğrencilerinin yarısına yakını şehir dışından gelenler olduğu için fazlasıyla yurt bulunuyor. Hem hazırlık binalarının ve birkaç bölüm binasının olduğu Doğu Kampüs'te hem de Merkez Kampüs'te konaklamak mümkün. Ancak hazırlık sınavını geçip direkt olarak bölüme geçecekseniz kayıt sırasında bunu belirtmeniz gerekir. Yoksa sizi Doğu Kampüs'e yönlendirirler ve sabah 8.40 dersi için biraz erken kalkmanız gerekebilir. Yok ben sakin bir yurtta kalmak istiyorum derseniz de 93(kız yurdu) ve 92(erkek yurdu) Doğu Kampüs'ün en sakin yurtları.

Bilkent Üniversitesi'nin yurtdışı imkanları nelerdir? (8 Cevap)

Bilkent Erasmus ve Exchange deneyimi isteyenler için birçok imkan sağlayan bir okul. Yurt dışında onlarca okulla anlaşmalı olduğu için yurtdışında eğitim almak isterseniz önünüzde bir çok seçenek oluyor.