Cevaplar 35

Yükleniyor...

Sadece Saü ' ye değil herhangi bir üniversiteye başlayacaklara tavsiyeler zaten standart ' tır . Hatırlatayım ben ;

-1 Öğrenci işlerindeki kadın size düşman değil. Onun nefreti bütün dünyaya karşı. moralinizi bozmayın ve klimanın tadını çıkarın.
2. ilk hafta ders olmaz, amele gibi gitmeyin. (hadi o tatlı heyecanla gaza gelip gittiniz, hayvanlar gibi ilk geceden bütün okulu facebook arkadaş listenize eklemeyin.)
3. ders programı için panonun önünde toplanan kalabalığın arasında görüp aşık olduğunuz kızın sevgilisi var. baştan uyarıyorum. sonra çok ağlarsınız, demedi demeyin.
4. muhabbete "LYS'de kaç puan yaptın? Bi' alt tercihim su ürünleriydi" şeklinde giren elemanla samimiyetiniz, not almanın ötesine geçmesin. çünkü, o çok sıkıcı biri. dikkat edin.
5. saçı, sakalı uzatıp maymuna dönmeyin. uzayan kıllar, özgürlük sembolü değildir. klişeleşmeyin.
6. sporla alakanız olmadığı halde sürekli eşofman altıyla gezen dombililerden olmayın. ve hava 60 derece dahi olsa "bol cepli kapri" denen tekstil ürününden uzak durun.
7. kulüpler amele kaynıyor. heyecanlanıp, hepsine girmeyin.

Neyse ; yaşayacağınız yer çok önemlidir arkadaşlar. Evinizi , yurdunuzu iyi seçin. Önerim kesinlikle üniversiteye en yakın yer UNIGARDEN. Apart ve yurt gibi işletilen sistem mevcut. 2500 kişilik sosyal alanları olan bir site. UNIGARDEN  ile ilgili bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz. İletişim : 0531 774 53 10

12,003 görüntülenme
2

Öncelikle kampüsün tadını çıkarın. Dersleriniz için kesinlikle acele etmeyin. Herkes sizin gibi şehir dışından geliyor olacaktır. O yüzden sadece siz o ortamda yabancı olmayacaksınız.

Dersleriniz bu süre içerisinde emin olun ki hafif olacaktır fakat konular itibariyle nereye geldim ben diyebilirsiniz. Bu süreci takmadan elinizi çabuk tutup öğrenci kulüplerinde aktif olmaya bakın.

Sakarya Üniversitesi'ni ve manzarasını canlı izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/c/SabisCanli/live

5,964 görüntülenme
1

Derslere sıkı asılsınlar ilk yıldan ortalama düşük gelirse sonradan g.tü toplamak zaman alıyo karı kız ayağını bıraksınlar asılsınlar derslere

5,525 görüntülenme
1

Tavsiyemi yazdıklarım içinden kendinize ders çıkararak bulabilirsiniz.Gelmeden önce çok yüksek beklentileriniz varsa üzülürsünüz.Ancak dediğim gibi çokta pişman olmazsınız.Gelen arkadaşlara şimdiden başarılar.

1,289 görüntülenme
1

dört kişi eve çıkmayın dört kişilik apart çok az

1,420 görüntülenme

Asosyal olamazsınız neredeyse çalıştığınız her ortamda işiniz insanlarla.İnsanlarla olan ilişkinizi(kulüpler yardımıyla olabilir) geliştirmedikçe endüstri mühendisi olamazsınız

2,309 görüntülenme

arkadaşlar benden tavsiye garantici olun ne için geldiğinizi unutmayın tamam eğlenmekte sizin hakkınız ama bir Sakarya'lı olarak söylüyorum birileri size çok yanaşıyorsa kesin menfaati vardır bu not da olabilir başka bir şeyde herkes ile mesafeli olun hocalara dahi tavrınızı koyun yalakalık yapınca geçirmiyorlar yani lise değil burası onu iyicene bilin.illa sosyal olmak istiyorsanız gruplara katılın hobiniz ile ilgili ve serdivan öğrenci yeridir yani en güvenli ve rahat olabileceğiniz yer.maddiyatın iyi ise sapanca ya kesin gidin ama çarşıda çark caddesinde en fazla iki tur atar bol bol burası adapazar hafız ayık ol muhabbetlerine maruz kalırsınız :)

1,794 görüntülenme

Sakin ilk gordugunuz yurda atlamayin , Sehirdeki butun yurtlari arastirin cunku size kotu gelen aslinda en duzgun yer olabilir. Ve ve son olarak cemaat evlerinden -yurtlarindan uzak durun. Universite hayatini,gencliginizi yasayin . Maklubeyi her yerde yersiniz :D

1,681 görüntülenme

- Ön yargılı olmayın!

- Kazandığınızda kayıt zamanı değil, kazandığınızı öğrendiğiniz hafta Sakarya'ya gelerek kendinize barınacak ve üniversiteye ulaşımı kolay olan bir yer bulun,

- Otobüs ile minibüs güzergahlarını,fiyatlarını ve saatlerini öğrenin.Bulabiliyorsanız broşür alın,

- Tanıdıklarınızdan ve internet ortamından,olumlu ya da olumsuz alabileceğiniz her bilgiyi alın işinize yarayacaktır,

- Öğrenci kimliğinizi cüzdanınızdan ayırmayın! Yemekhanede bu kimlikle yemek yiyebilir, güvenlik veya hoca sorarsa sıkıntı yaşamaz ve en önemlisi sınavlarda sınıftan(yanlış sınıfta değilsen) çıkarılmazsınız,

- Hocalarla iyi geçinmek daima yararınıza olacaktır,

- Kütüphane ve ağır derslerin olduğu sınıflar eğlenmek için hiç uygun değildir. İnsanları boşuna günaha sokmayın! ,

- Sosyal imkanlardan yararlanın(konferans,öğrenci kulüpleri vb.),

- Son olarak tekrar ediyorum. ÖN YARGILI OLMAYIN!

* Sakarya ili hakkında bilgi edinmek istersen http://www.sakarya.com.tr/ adresinden bilgi edinebilirsin.

1,501 görüntülenme
Sonraki Sayfa »

İlgili Konular

Sakarya
4 takipçi
Akademik
9 takipçi
Tavsiyeler
6 takipçi