Özel üniversite olması nedeniyle bir çok burssuz öğrenci mezun olunduktan sonra üniversiteyi kötülemekte ve okulun mezunlarının ortalaması oldukça düşük görünmekte. Dolayısıyla özel bir üniversitede aile parasıyla diploma satın almaya gelenlerin çoğunlukta olduğunu unutmayın ve içlerinden sıyrılarak kendini okula bağımlı kalmadan geliştirmenin yoluna bakın. Mezun olunca okulun size kazandırdıkları yetmeyecektir.
2011 yılında yeni kampüse geçilmesiyle birlikte en büyük kampüse sahip özel üniversite konumuna ulaşmıştır. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir üniversite olduğundan çarpık bir şekilde gelişmemiş, deneyim kazanmıştır. Bu deneyimi öğrencilere sunmaları, imkanların fazlalığı gerçekten farkedilmelidir.
Matematik ve Bilgisayar bölümü internet neslinin iplerini ellerinde tutacak bir bölüm. Bilgisayar mühendisliğinin donanım bilgisini almadan, bilgisayar üzerinde yapılabilecek her şeyi matematiği de gücüyle üretmenizi sağlar. Alagoritmalar, kendisini geliştirirseniz sistem yöneticilikleri, web tasarım ve geliştirme alanında sizi en iyi destekleyecek bölümdür.
Çankaya Üniversitesi, özel üniversite olması dolayısıyla maddi olarak devlet üniversitelerinde erişemeyeceğiniz çeşitli imkanlar sunabilmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından İngilizce olarak eğitim vermektedir.