Plaj Ürün Müdürü

Plaj Ürün Müdürü

5 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

Penti'de Plaj kategorisinde çalışmak nasıl bir deneyim? (1 Cevap)

Biz Penti’de pazar lideri olarak biliniyoruz ve çok geniş ürün çeşitliliğine sahibiz. Bu sezon Mayo-Bikini kategorisinde yaklaşık 600 kadar ürünümüz vardı. Bunun dışında Plaj’ın giyim ve aksesuar grupları da var. Plaj sadece 3-4 aylık bir sezonmuş gibi görünse de biz 1 sene boyunca iş süreçlerini gerçekleştiriyoruz çünkü biz koleksiyon oluşturulmasından tasarımına, üretim aşamasından mağazalarda konumlandırılmasına ve kaç adet gideceğine kadar her bir detay için çalışıyoruz. Biz bir sezonu yürütürken bir sonraki sezona da çalışmış oluyoruz ve sezonun satışlarını değerlendirip onun performansını görüyoruz. Bu da bir sonraki koleksiyon için referans almamızı ve buna göre mağazalardan, müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda bizi yönlendirmemizi ve önümüzdeki sezon koleksiyonunu hazırlamamızı sağlıyor.

Plaj Ürün Müdürü ne iş yapar? Plaj Ürün Müdürü olarak görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Ürün Müdürü olarak Penti’de birçok farklı görev ve sorumluluklarım var. Bunlardan bazıları; koleksiyonların oluşturulması, siparişlerin hazırlanması, piyasadaki rakip analizlerinin yapılması, ürün fiyatlarına karar verilmesi, her bir ürünün performansının incelenmesi, Marketing tarafında yaratıcı fikirlerin oluşturulması, ürünlerin kampanya ve promosyonlarına karar verilmesi ve bunların takip edilmesidir.

 

Plaj Ürün Müdürü olarak Penti'de bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Penti Plaj Kategorisi olarak bir lider konumunda sayılıyoruz ve Türkiye’de böyle biliniyoruz. Çok fazla ürün çeşitliliğine sahip olduğumuz için her bir ürünün tüm detayına hakim olmamız gerekiyor. Bu yüzden günlerimiz çok yoğun geçiyor.

Plaj Ürün Müdürü olarak çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (1 Cevap)

Ben yaptığım işi çok seviyorum, bu çok önemli. Modayı sadece iş hayatımda değil özel hayatımda da sürekli takip etmeyi seviyorum. Hızla gelişen bir sektörün içerisindeyiz. İnsanların giydiği kıyafetlerin onların ruhunu yansıttığını düşünüyorum. Dokunduğum her ürünün mağazada satıldığını ve insanların üzerinde görmek beni motive ediyor.

Plaj Ürün Müdürü olarak çalışmanın zor yanları nelerdir? (1 Cevap)

Penti ve özellikle Plaj kategorisi çok iddialı, dinamik ve hızlı gelişiyor. Her sezon satışların ve ciroların artması bekleniyor. Bunu başarabilmek için de her zaman bir öncekinden daha iyi ve kaliteli ürünler çıkarmamız gerekiyor. Bu benim işimin en zorlu yanı diyebilirim.

 

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Penti

73 soru, 150 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

İstanbul Üniversitesi

53 soru, 308 cevap.

New York University

10 soru, 2 cevap.

Kişilerin Bölümleri

Pazarlama Bölümü

26 soru, 25 cevap.