Cevaplar 3

Filtrele:Sırala:

Kariyer Test Sürüşü Pilot adayları için önerileriniz nelerdir? (1 Cevap)

Önerilerim, bu stajı ciddiye alsınlar. Çünkü gerçekten ciddiye aldıkları zaman karşılarındaki kişiler de onları ciddiye alıyor. Ne kadar istekli olduklarını belirtsinler, ne kadar işe dahil olmak istediklerini belirtsinler ve bunu göstersinler. Öylesine gelip gittikleri bir yer olmasın, ciddiye alsınlar. O zaman onlar da gerçekten ciddiye alınacaklar.

Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı size neler kattı? (4 Cevap)

Kariyer Test Sürüşü stajımda ben kendimi biraz şanslı hissediyorum, böyle bir ortama düştüğüm için. Çünkü ekibim gerçekten çok iyiydi. Yanında staj yaptığım arkadaşlarım gerçekten beni çok ciddiye aldılar, bir stajyer muamelesi yapmadılar ve direkt günlük işlerinin bir parçası haline getirdiler. Günlük raporlamaları bana emanet ettiler. Yaz dönemi olduğu için tatile gidiyorlardı, bana işlerini devrettiler. Bunlar gerçekten benim için çok güzel deneyimlerdi diyebilirim çünkü stajyer normalde her yerde fotokopi çektirilen ya da çok da önemsenmeyen, vakit ayrılmayan kişidir. Daha önceki tecrübelerim de zaten böyle olmuştu. Bu stajda çok net hatırladığım bir şey var o da çalışma hayatını gerçekten seveceğimi bu stajda anladım. Evet öğrencilik hayatı her zaman için çok güzel. Bir de sportif aktivitelerle ya da hobilerinizle desteklediğiniz zaman çok eğlenceli bir öğrencilik hayatınız oluyor ama onun dışında ileride bir yaşam var ve çalışma hayatı var ve o da zorlayıcı bir şey, öğrencilikten sonra. Bu staj sayesinde çalışma hayatını seveceğimi anladım. Gerçekten sorumluluk almak ve onları yerine getirdikten sonra takdir görmek; bunlar güzel tecrübelerdi.

Neden Eczacıbaşı Kariyer Test Sürüşü Programı'nı tercih ettiniz? (3 Cevap)

Kariyer Test Sürüşü programıyla şöyle tanıştım: Sabancı Üniversitesi'nde master yapıyordum ve master esnasında bizim akşam derslerimiz vardı. Oraya konuk konuşmacılar geliyordu. Konuk konuşmacılardan bir tanesi de Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Departmanı’ndan Utku Bey programı anlattı. Ne kadar ciddi bir program olduğunu anlattı ve bunun sonucunda da başvurmak istersek kendisi iletişime geçebileceğimiz belirtti. Anlattıkları beni tatmin etmişti çünkü ben sıradan bir staj programı istemiyordum. Mühendislik okumuştum, üstüne de MBA masterı yapıyordum. Biraz alan değiştirmek istediğim için yapacağım yaz stajının ciddi anlamda ileride nasıl bir deneyim kazanacağımla ilgili bana ipucu vermesi gerekiyordu. Sıradan bir staj olmaması gerekiyordu. O güne kadar çok sıradan stajlar yapmıştım. Bu yüzden Kariyer Test Sürüşü’nü tercih ettim.