Cevaplar 6

2,641 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Philip Morris’in çeşitli departmanlarının tanınmasını sağlayan bir program ve birisi yaz, diğeri de kış olmak üzere iki farklı cycle’dan oluşuyor. Bu iki cycle; farklı departmanları tanıma imkanı sağlıyor. Esas amacı da bu sayede öğrencilerin kendilerine neyin uygun olup olmadığını görebilmesini sağlamaktır.

1,558 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Hacettepe Üniversitesi’nde okuyorum ama Hacettepe Üniversitesi’nden Philip Morris’e pek fazla gelen olmuyor çünkü kabul alamayacaklarını düşünerek başvuru yapmıyorlar. Bence böyle düşünmeye hiç gerek yok. Ben de burada başka bir öğrenci gibi aynı muameleyi gördüm ve tamamen yetkinliklerim üzerinden değerlendirildim. Bu yüzden herkes başvuru yapabilir.

3,132 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle internette çeşitli kanallardan bir başvuru yapıyoruz. Ben daha önce arkadaşlarımdan bu programı duydum ve benim için iyi olacağını düşünüp Philip Morris’in internet sitesi üzerinden başvurdum. Ardından bana bir matematik testi yolladılar. Bundan başarılı olunca durumsal karar testi gönderdiler. Bu testi de geçtikten sonra bir günlük Assesment Center’a katıldım. Burada iki grup mülakatı, bir bireysel mülakat, bir de yazılı mülakat olmak üzere dört farklı mülakata katıldım. Bunlardan da başarılı olunca staja seçildim.

2,670 görüntülenme
·
Transkripti Göster

3. sınıf ve Master 1 öğrencilerine açık ve İngilizce seviyesinin oldukça önemli olduğu bir program çünkü adayın özellikle projelerde mutlaka İngilizce kullanması gerekiyor. Bambaşka departmanlardan ve bölümlerden öğrencileri kabul edebiliyoruz. Çok farklı üniversitelerden arkadaşlarımız da her sene bizimle beraber oluyor. Burada önemli olan; kişinin analitik becerilerinin kuvvetli olması, takım çalışmasına uygun ve aksiyon odaklı olması, Philip Morris'te gerçekten çalışmak istemesidir.

1
933 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj programını Üretim’de yapmamın da etkisi olabilir çünkü iletişim anlamında bana çok şey kattığını düşünüyorum. Özellikle Üretim’de her şeyin temeli iletişimden geçiyor ve insanlarla iyi iletişim kurabildiğiniz sürece başarılı olabiliyorsunuz. Üretim’in diğer departmanlardan ayrılan bir yönü var, o da çok farklı profilde insanlarla çalışmanızdır. Dolayısıyla çalışırken her insanla farklı bir şekilde iletişim kurmanız gerekebiliyor.

837 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Philip Morris’te çalışmayı çok istiyordum ve bu staj programının 3 ay gibi çok uzun bir süreyi kapsaması, iki cycle’dan oluşması, her cycle’da farklı departmanlarda ve farklı projelerle çalışılması beni çok heyecanlandırmıştı. Bu yüzden Philip Morris’i tercih ettim.