Philip Morris / Sabancı

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı

Sen de gerçek projeler üzerinde çalıştığın ve gerçek iş hayatı deneyimi kazanacağın bir staj yapmak istiyorsan Philip Morris/Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na hemen başvurabilirsin!

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı nedir? İçeriğinde neler var? (1 Cevap)

INKOMPASS Staj Programı özel ve global bir program. Sadece Türkiye'de değil, birçok ülkede var. Diğer staj programlarından farklı olarak iki tane cycle'dan oluşuyor. İlk bölümde yaz döneminde staj yapma fırsatınız oluyor. Sonrasında kış döneminde sizi tekrar staja davet ediyoruz. Bu iki dönemde de farklı departmanlarda farklı projeler deneyimleme fırsatınız oluyor ve programa 3. sınıf ve Master 1 öğrencileri katılabiliyor.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (9 Cevap)

Ben bu programa Kariyer.net’te rastladım, daha önceden haberim yoktu. İlanı Kariyer.net’te gördükten sonra INKOMPASS global sitesini araştırdım ve Kariyer.net üzerinden başvuru yaptım. Sonrasında bana matematik ve kişilik testi gibi birkaç test gönderdiler. Ardından Assessment Day denilen bir güne çağrıldım. O gün, farklı görev ve etkinliklerle bütün yetkinliklerimizi, güçlü ve güçsüz yönlerimizi sınadılar. Assessment Day aşamasında başarılı olunca teklif alarak görevime başladım.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na hangi üniversitelerden öğrenciler katılabiliyor? (1 Cevap)

Ben Hacettepe Üniversitesi’nde okuyorum ama Hacettepe Üniversitesi’nden Philip Morris’e pek fazla gelen olmuyor çünkü kabul alamayacaklarını düşünerek başvuru yapmıyorlar. Bence böyle düşünmeye hiç gerek yok. Ben de burada başka bir öğrenci gibi aynı muameleyi gördüm ve tamamen yetkinliklerim üzerinden değerlendirildim. Bu yüzden herkes başvuru yapabilir.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na başvurmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

İlk süreçlerden bahsetmiyorum ama Assessment Day’de herkesin biraz rahat olması, o günden keyif alması ve enerjiyi yüksek tutması gerekiyor. Çok stres yapmaya gerek yok çünkü bir sonraki aşamaya geçemeseler bile Assessment Day’e katılmak başlı başına iyi bir tecrübe diyebilirim. Ben akademik konulardan çok kendilerini sosyal anlamda geliştirmelerini, özellikle yabancı dil ve iletişim becerileri konusuna öncelik vermelerini tavsiye ederim. Akademik olarak kendilerini geliştirmeleri bir yere kadar yardımcı oluyor fakat sonrasında insanlarla olan iletişimleri, soft-skill’leri, Excel ve benzeri program bilgileri, sabırlı olmaları çok önemli.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Stajyerleri arasında nasıl bir iletişim var? (2 Cevap)

İzmir hepimiz için farklı bir şehir ve 3 ay boyunca hepimiz oradaydık. INKOMPASS’a seçilmiş insanlar da aşağı yukarı aynı perspektife sahip aynı kalitede insanlar oluyor. Bu yüzden iletişimimiz çok keyifliydi çünkü bizim için iyi bir staj ve şehir deneyimi oldu. Biz 3 aylıks ürede bu deneyimi INKOMPASS stajyerleriyle beraber yaşadık.

Pozisyon Bilgileri

Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 01.03.2018
Başvuru süresi doldu.
Philip Morris / Sabancı

94 soru, 248 cevap.