Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı

SEN DE GERÇEK PROJELER üZERİNDE ÇALIŞTIĞIN VE GERÇEK İŞ HAYATI DENEYİMİ KAZANACAĞIN BİR STAJ YAPMAK İSTİYORSAN PHİLİP MORRİS/SABANCI INKOMPASS STAJ PROGRAMI'NA HEMEN BAŞVURABİLİRSİN!

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı nedir? İçeriğinde neler var? (1 Cevap)

INKOMPASS Staj Programı özel ve global bir program. Sadece Türkiye'de değil, birçok ülkede var. Diğer staj programlarından farklı olarak iki tane cycle'dan oluşuyor. İlk bölümde yaz döneminde staj yapma fırsatınız oluyor. Sonrasında kış döneminde sizi tekrar staja davet ediyoruz. Bu iki dönemde de farklı departmanlarda farklı projeler deneyimleme fırsatınız oluyor ve programa 3. sınıf ve Master 1 öğrencileri katılabiliyor.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı başvuru ve mülakat süreci nasıl ilerliyor? (9 Cevap)

Ben bu programa Kariyer.net’te rastladım, daha önceden haberim yoktu. İlanı Kariyer.net’te gördükten sonra INKOMPASS global sitesini araştırdım ve Kariyer.net üzerinden başvuru yaptım. Sonrasında bana matematik ve kişilik testi gibi birkaç test gönderdiler. Ardından Assessment Day denilen bir güne çağrıldım. O gün, farklı görev ve etkinliklerle bütün yetkinliklerimizi, güçlü ve güçsüz yönlerimizi sınadılar. Assessment Day aşamasında başarılı olunca teklif alarak görevime başladım.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na başvurmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

İlk süreçlerden bahsetmiyorum ama Assessment Day’de herkesin biraz rahat olması, o günden keyif alması ve enerjiyi yüksek tutması gerekiyor. Çok stres yapmaya gerek yok çünkü bir sonraki aşamaya geçemeseler bile Assessment Day’e katılmak başlı başına iyi bir tecrübe diyebilirim. Ben akademik konulardan çok kendilerini sosyal anlamda geliştirmelerini, özellikle yabancı dil ve iletişim becerileri konusuna öncelik vermelerini tavsiye ederim. Akademik olarak kendilerini geliştirmeleri bir yere kadar yardımcı oluyor fakat sonrasında insanlarla olan iletişimleri, soft-skill’leri, Excel ve benzeri program bilgileri, sabırlı olmaları çok önemli.