New Graduate Application for 2019 - Sales Representative

Do you have a real passion for winning? How would you like to help develop the strategy and improve the business models of global companies?

Cevaplar 5

1,594 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de bütün başvuru süreçleri online sistem üzerinden ilerliyor. Her yıl Kasım ayında staj ve tam zamanlı olmak üzere ilanlarımızı açıyoruz. Adaylarımız online başvuru yaptıktan sonra başvuru şartlarını sağlamaları durumunda onlara online test gidiyor. İki tane online test yapıyorlar. Bundan da başarılı oldukları zaman yazılı teste davet ediyoruz. İki ya da üç mülakatı da tamamladıktan sonra başarılı oldukları takdirde tekliflerini sunuyoruz.

 

791 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G Satış tarafında öncelikli olarak Distribütör Operasyonları’nda göreve başlıyorsunuz. Burada biraz daha orta ölçekli müşterileri yönetiyorsunuz. Bu portföy sayesinde biraz daha işin detaylarını, inceliklerini ve satışın temellerini öğreniyorsunuz ve bu ilk yıl boyunca hem yurtdışında hem de yurtiçinde çeşitli eğitimler alıyorsunuz. Bu 1 yıl aslında sizin için bir öğrenim süreci oluyor. Hem müdürünüzle olan yakın çalışmalarınızla hem de aldığınız eğitimlerle sizi hazır hale getirmeye amaçlıyor. Ardından Müşteri Yöneticisi olarak kariyerinize devam edip, daha büyük portföylerde sorumluluklar alabilirsiniz. Müşteri Yöneticisi bandında da çok farklı görevlerde yer alabilirsiniz.

2,183 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle PG& gerçekten çok çağdaş, modern, farklı fikirlere değer veren ve fikrinizi özgürce ifade edebildiğiniz bir şirkettir. Beni P&G’de en çok etkileyen konulardan bir tanesi; ortaya koyduğu prensip ve değerlerle gerçeklerin örtüşüyor olmasıdır ve bence P&G’nin uzun yıllardır ayakta kalmasının en temel nedeni insan prensibidir. Burada her şey insan ile başlar ve insan ile ilgili alınacak kararlar her şeyden önemlidir. Farklılıklara ve yeniliklere çok açıktır. Yeni fikirlerin gönül rahatlığıyla söylenebildiği bir yerdir. Bahsettiğim çağdaşlık aslında biraz da buradan geçiyor ve oldukça kurumsal bir yapısı vardır. P&G mülakatlarında daha önce de bahsettiğim gibi, benim için kazanma hırsı en önemli etmenlerden bir tanesidir. Kazanma hırsı olan, analitik düşünebilen, kendine güvenen ve doğru bildiğini özgürce ifade edebilen, bu fikirleri savunabilen insanlara dikkat ediyorum. Bunun dışında dünyayla iç içe olmak, çevresinde olup biteni hissetmek, iyi uygulama yapabilmek ve disiplinli çalışmak gibi durumlar benim için çok önemlidir. P&G’de ise; “Biz en iyiyi aramıyoruz.” mottosu hakimdir. Ben şahsen mülakatlarda en iyi kim şeklinde bakmıyorum. Mülakat yaptığım pozisyona en uygun en uygun fideden aday kimse ona bakıyorum. O pozisyonun gerekliliklerini karşılayabilecek adaylara öncelik veriyorum. Bu yüzden de bu mülakatlara girerken en doğru psikoloji, adayın kendisinin o pozisyona olan uygunluğunu ölçmesi diye düşünüyorum.

1,373 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de Satış Departmanı’nda hem müşterimiz hem de kendimiz için ortak bir değer yaratmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda satışı maksimize edecek bir ürün bulunurluğu, ürünün dağılımı, rafın müşteri odaklı ve düzenli olması gibi konularda da çeşitli projeler yapıyoruz. Buradaki amacımız yine satışın maksimize edilmesidir.

778 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de yurtdışında kariyer yapma fırsatı oldukça geniş durumda. Sadece Satış Departmanı’nından 20’ye yakın arkadaşımız Amerika, Cenevre, Dubai başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında görev almaktalar. Hatta geçen yıl benim takımımdan bir arkadaşım Avusturalya’da Melbourne’e gitti ve şu an oldukça keyfi yerinde. Özetle çok fazla fırsat var ve P&G’yi diğer rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden birisi de bu. Yeniliklere ve yeni fikirlere açık olması nedeniyle dış dünyayla oldukça bağlantılı durumda ve yurtdışından gelip Türkiye’de çalışan da birçok arkadaşımız var. Dolayısıyla yurtdışı olanakları oldukça fazla diyebiliriz.