New Graduate Application for 2019 - Associate Supply Network Operation Manager

Did you know that at P&G we consider the Supply Network Operations (SNO) as the engine that accelerates value creation?

Cevaplar 5

1,594 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de bütün başvuru süreçleri online sistem üzerinden ilerliyor. Her yıl Kasım ayında staj ve tam zamanlı olmak üzere ilanlarımızı açıyoruz. Adaylarımız online başvuru yaptıktan sonra başvuru şartlarını sağlamaları durumunda onlara online test gidiyor. İki tane online test yapıyorlar. Bundan da başarılı oldukları zaman yazılı teste davet ediyoruz. İki ya da üç mülakatı da tamamladıktan sonra başarılı oldukları takdirde tekliflerini sunuyoruz.

 

637 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim rolüm temelde ikiye ayrılıyor. İlk kısımda genel olarak; günlük tedariğin devamlı olmasından, riskte olan ürünlerin olup olmamasından ve yönetiminden oluşuyor. İkinci kısımda ise; daha çok lansmanların yönetiminden, geçişlerin doğru şekilde yönetilmesinden, sahada Satış tarafından, Pazarlama'da da çeşitli reklamlar ve doğru zamanlarla, doğru iletişimin yapılmasından sorumluyum.

695 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tedarik Zinciri Departmanı, bir ürünün üretildiği andan itibaren, müşterilerimizin rafta bulmasına kadar geçen tüm süreci ele alan bir departmandır. Bu süreç içerisinde; Planlama, Lojistik, Sipariş Yönetimi, Satış Takımı Lojistiği gibi kısımlar mevcut ve ürünün doğru zamanda doğru bir şekilde rafta bulunmasını sağlayan departman da diyebiliriz. Özellikle üzerinde çalıştığımız en önemli kısımlardan bir tanesi, rafta bulunurluk oranlarının arttırılması üzerinedir çünkü ürünümüz rafta bulunmazsa harcamış olduğumuz tüm emekler boşa gider ve tüketicilerimiz de doğru bir ürünle buluşmamış olurlar. Buradaki en önemli kısım, müşterimizle yapmış olduğumuz rafta bulunurluk projeleridir. Bunları arttırmaya yönelik olarak müşterilerimizle aynı zamanda da departmanlar arasında projeler geliştirerek bunlar üzerinde çalışıyoruz.

498 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlla ki spesifik bir bölümden mezun olmaya gerek olmadan, genel bir bakış açısına sahip olmak yeterlidir. Tedarik Zinciri, Endüstri Mühendisliği bazlı bir meslek olduğu için geniş bir bakış açısı veriyor. İlk girdiğiniz andan itibaren çoğu şeyi burada öğreniyorsunuz. Doğal olarak bilmeniz gereken şey; bir yerde yapacağınız etkinin bütün zincirde neye mal olabileceği, bir müşteriye fazla ürün verirken diğer müşteriyi etkileyip etkilemediğini düşünebilmek ya da ikili ürünleri satarken birindeki tedarik sıkıntısının diğerine de yansımasını düşünmek gibi geniş bir bakış açısına çıkabilmek önemli. Bunları yapıp önemleri aldığınızda Tedarik Zinciri sorunsuz işlemeye devam ediyor. Bu yüzden çok ön bilgiye gerek yok diye düşünüyorum.

315 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ofiste çok dinamik, genç, enerjik bir çalışan grubu var. Açık ofis sistemine geçtiğimiz için çok inovatif, teknolojik ve rahat bir ofiste çalışıyoruz. Bence P&G'nin en büyük artısı; farklı görünüşlerinizi farklı zamanlarda, istediğiniz yerlerde ve seviyedeki insanların yanında çok net ifade edebileceğiniz, çağdaş ve özgür bir ortamının olmasıdır. Ayrıca P&G'nin gerçekten net prensipleri, değerleri ve bu değerlerden asla taviz vermeyeceği bir kültürü var. İnsana, çalışana, kadına değer verme konusunda zaten çok öncü bir firma. Bunun dışında P&G'de içten terfi sistemi mevcut olduğu için müdürlerimiz de bizim geçtiğimiz bütün aşamalardan geçip o seviyelere gelmiş oluyor. Bizim kariyer gelişim ve planlamamız da ilk günden müdürlerimiz sayesinde takip edilip belirleniyor. Bu da insanı güvende ve iyi hissettiriyor.