Cevaplar 5

994 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G stajyerleri, full-time olarak işe alınmış arkadaşlarımızın geçtiği süreçlerden geçerler, aynı eğitim süreçlerine tabi tutularak A’dan Z’ye bir projenin sahibi olurlar ve bu projeyi bitirmekle yükümlüdürler. P&G stajyerlerinin yaptığı bazı projeler staj süresinin bitiminden sonra gerçek hayatta kullanılır. Bu yüzden biz stajyerlerimize oldukça önem veririz ve bu süreci doğru bir şekilde geçirebilmeleri için elimizden gelen her türlü önlemi alırız.

1,513 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kapılarımız tüm üniversitelere ve tüm bölümlere açık. P&G’de bölüme, not ortalamasına ya da üniversiteye bakma gibi bir kriterimiz bulunmuyor. Bu yüzden tüm üniversitelerden arkadaşlarımızı bekliyoruz.

1,421 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G'de staj bizim için gerçekten çok özeldir çünkü gelecekte işe alacağımız arkadaşlarımızın pek çoğunu bu stajyer kadrolarından bulacağımızı ümit ediyoruz. Burada iki farklı özellikten bahsedebilirim. Bir tanesi, P&G'de stajın bir kulüp havasında geçmesidir. Biz buna Interns Club yani Stajyerler Kulübü diyoruz. Burada stajyerler 2-3 ay boyunca bir arada pek çok eğitime katılıp sosyal faaliyette bulunuyorlar. Tıpkı bir yaz kampı edasıyla, sosyal olarak bu faaliyetleri tamamlıyorlar. İkinci önemli husus ise, stajyerlere gerçekten işin bir parçası olma fırsatını vermemizdir. Gerçek bütçelerle, gerçek projelerin bir parçası oluyorlar ve toplantılara katılıp, koçları ve mentörleriyle birebir olarak sonuçları görebilecekleri sorumluluklar alıyorlar. Dolayısıyla iş yaşamlarına da güzel bir adım atma fırsatını elde etmiş oluyorlar.

448 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Burada stajınızın sonunda liderlik ekibine sunum yapıyorsunuz. Sunum sonrasında sizin şirkete uygunluğunuz ve şirketin size uygunluğu hakkında olumlu değerlendirme yapıldıktan sonra yaklaşık 1 ay içinde bir iş teklifi yapılıyor. Tekliften sonra sizin mezun olmanız bekleniyor ve burada bir pozisyon açıldığında direkt işe başlıyorsunuz. Böylece son sınıftayken iş aramadığınız için okul hayatınızı inanılmaz rahat geçiriyorsunuz.

508 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G; kendi içinden liderler yetiştiren, terfiye teşvik eden, Türkiye’de pek benzeri bulunmayan bir şirket ve aynı zamanda çok iyi bir liderlik okulu. Bu da gerçekten çok motive edici bir durum. İşe girdiğim ilk günden itibaren çok ciddi sorumluluklar alarak her gün yeni bir zorluk, yeni bir öğretiyle pekiştirdiğim bir serüven benim için. Bu nedenle bu öğrenme süreci devam ettiği için çok büyük bir keyif duyuyorum. Ayrıca P&G’deki çalışma ortamı gerçekten rahat, farklılıklara açık ve hür. Dolayısıyla her türlü görüş ve fikirlerinizi özgürce yansıtabiliyorsunuz. Bu da beni en çok motive eden unsurlardan bir tanesidir.