Pfizer Universe MT Career Program

We would like to intive you to Pfizer Universe Career Program as Management Trainee for Marketing & Sales!

Cevaplar 5

1,666 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer Universe MT Programı’ndaki Universe kelimesini bu seneden itibaren kullanmaya başladık, yeni bir branding yaptık ama Pfizer’in MT’ye olan yaklaşımı senelerdir var. Universe MT Programı, sınırları çizilmiş bir program değil; bu bir kültür, yaklaşım ve aidiyet. Pfizer Universe MT Programı’na girenler onun bir parçası oluyor ve şirket de o arkadaşlarımızı bu şekilde görüyor.

Öncelikle işe alım süreçlerine başvuruyorsunuz. Bir CV taramasından sonra zihinsel yetkinlik ve İngilizce sınavlarına giriyorsunuz ve video mülakat aşamasına geliyorsunuz. Ardından İK ile çalışacağınız alanın yöneticileriyle görüşüp vaka sunumu yapıyorsunuz. Bir direktör görüşmesinden sonra da işe alım yapılıyor. Teklifler veriliyor ve bu programa dahil olan arkadaşlarımız herhangi bir departmanda işe başlıyor.

Ağırlıklı olmak üzere Strateji ve Ticari Operasyonlar’daki Dijital Pazarlama, Pazar Araştırmaları, Satış Teşkilatı Etkinlik Sistemleri gibi bölümlerde çalışıyor ve ilk senesinde bazı eğitimlere dahil oluyor.  O eğitimlere devam ederken bir iş ilanı çıktığı zaman bir üst pozisyona geçme fırsatı olabiliyor.

Biz Universe MT Programı’nı bir süreç olarak görüyoruz. İlk senesi biraz daha tanımlı olduğu için hangi eğitimleri alması ve hangi departmanda başlaması gerektiğini söylüyoruz fakat 1 seneden sonra kişinin kendi isteğine bırakıyoruz. Biz onlara imkanları sağlıyoruz, eğitim programlarımız oluyor ama kişi kendi yöneticisiyle anlaşıp istediği ölçüde programlara katılıyor. Aynı zamanda Ürün Müdürlüğü gibi pozisyonlara başvurma şansı da oluyor. Orada da bugüne kadar Pfizer’de MT programında elde ettiği deneyimlerini ve kendisini nasıl geliştirdiğini anlatarak kendini gösterme imkanı yakalıyor.

Bazen MT’likte çalışma süresi 2-3 seneyi bulabiliyor ve daha kısa da sürebiliyor. Bu kalıpları belli ve aşamaları standart olan bir süreç değil. Bu sürecin nasıl ilerleyeceğine, kişinin güçlü ve gelişim alanlarına, yetkinlik ve becerilerine, işin ihtiyacına göre değişebiliyor. Örneğin; Ahmet ve Zeynep arkadaşımızın ilk başladığı yer Pazar Araştırmaları olabilir fakat Ahmet’in bir sonraki adımı Ürün Müdürlüğü olabilirken, Zeynep’in bir sonraki adımı Dijital Pazarlama olabilir.

562 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT Universe Programı kapsamında yeni mezun ve genç profesyonellere yönelik MT ilanlarımızı ağırlıklı olarak Ocak, Haziran ve Eylül aylarında açıyoruz. Pfizer.com.tr ve Kariyer.net üzerinden de ilanlarımıza olan başvuruları kabul ediyoruz.

706 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT Universe yenilenmiş bir süreç. Hemen hemen hepimiz aynı süreçlerden geçtik ama şu anda belli başlı süreçler var. Süreç online testlerle başlıyor, online video mülakatlarıyla devam ediyor. Ardından bir İK mülakatı ve Assessment Center süreci oluyor. Buradan olumlu sonuç alan adaylar da genel müdürle görüşüp işe başlıyor.

1,227 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer MT mülakatlarında ağırlıklı olarak davranışsal mülakat tipinde sorular soruluyor. Buradaki ana amaç; adayın gelecekteki potansiyelini keşfetmesi için geçmişteki deneyimlerini paylaşması ve irdelemesidir. Bu bağlamda Pfizer’dekiMT Programı mülakatlarında ağırlıklı olarak sizlerin geçmiş tecrübenizde neler yaptığınız, neleri başarıp başaramadığınız ve bunlardan neler öğrendiğiniz sorgulanır. Bunun dışında genel yetenek testi, İngilizce testi, video mülakatı gibi farklı teknikler de var. Bu aşamalarda başarılı olan bir aday, vaka bazlı mülakatlara da tabi tutulur. Burada da Satış ve Pazarlama Müdürleriyle birlikte bir vakayı tartışarak mülakat gerçekleştirilir.

1,199 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pfizer Universe MT Programı, bana başarılı bir birey olmanın bedelinin sorumluluk olduğunu gösterdi. Kariyerine çok genç yaşta adım atmış bir birey olarak söyleyebilirim ki; burada çok farklı departmanlarda ve farklı rollerde görev alma şansına sahibiz. Bu bizim hem kariyer hem de bireysel anlamda gelişmemize destek oluyor. Bizimle aynı yaştaki insanlarla birlikte öğrenerek bir şeyleri başarmak çok güzel bir duygu. Bunun dışında yöneticilerin bize olan desteği, bu destek neticesinde kendimizi rahat ifade edebilmemiz ve düşüncelerimizi rahat söyleyebilmemiz MT programı sayesinde oluyor.