Pfizer

Part Time Universe Marketing (Pazarlama)

If you want to start your career in a multinational and challenging work environment in pharmaceutical sector, we invite you to Pfizer as a Part-Time team member!

Pfizer'de nasıl staj ve part-time çalışma olanakları var? (2 Cevap)

Bizimle öğrenciyken çalışan arkadaşlarımıza çok değer veriyoruz çünkü onlara bundan sonra da bizimle beraber çalışacak kişiler olarak bakıyoruz. Bu doğrultuda da kısa dönemli stajyer alımı yapmayıp, uzun dönemli olarak haftada minimum 2 buçuk gün gelebilecek, uzun zaman gelerek hem öğrenebilecek hem de yaptığı işe katkı sağlayacak şekilde part-time alım yapıyoruz. Bu kişileri aramıza katarken de normal bir işe alım yapar gibi onları sınav ve mülakatlardan geçiriyoruz çünkü ileride bizimle full-time olarak çalışabilecek kişiler olarak görüyoruz çünkü bu karşılıklı bir yatırım oluyor. Hem kişi kendine yatırım yapıyor hem de biz onları yatırım olarak görüp onlara çok değer veriyoruz. Özellikle Pazarlama alanındaki part-time arkadaşlarımızı Universe MT programının bir parçası olarak görüyoruz ve bu programa bir MT alır gibi onları aramıza katıyoruz.

Pfizer nasıl insanlara uygun bir şirket? Pfizer'ın şirket kültürünü anlatır mısınız? (2 Cevap)

Pfizer’e 1995 yılında girdim. 23 yıldır şirkette çalışıyorum, hala gelişmeye ve değişmeye devam ediyorum. Şirketim de çalışanların gelişmeye ve öğrenmeye açık olmasını, yeni bir zorluğa atılırken heyecan duymasını ve istekli olmasını bekliyor. Dolayısıyla bizim için en önemli şey, öğrenebilen, kendini geliştirebilen, istekli olan, zorluklar karşısında ayakta durabilen, insanlarla birlikte çalışmayı seven kişilerin olmasıdır. Biz işe alımlarda potansiyele bakıyoruz ve onları geliştirebilmek amacıyla alıyoruz. Bu yüzden her rolde çalışabileceklerine ikna olduğumuz arkadaşlarımızı aramıza katıyoruz.

Pazarlama alanında çalışmanın sizi tatmin eden yanları nelerdir? (18 Cevap)

Ben Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduğumda bölümümde öğrendiklerimi Endüstri Mühendisliği’nde uygulayabileceğimi düşündüm ama farklı bir departmanda başladım. Sonrasında işlerin en iyi şekilde yürümesine destek veren tarafta değil, işlere stratejik olarak yön veren, işin yönünü değiştiren, o stratejik kararları alan tarafta olmak istediğimi fark ettim. İşin daha çok merkezinde olup daha büyük bir şeyi yönetmek istediğim için Pazarlama’ya geçtim.

Bence Pazarlama’daki en keyifli şey; çalıştığınız diğer birimlerle işbirliği halinde bir iş yönetirken tüm kararları alabilmenizdir. Yarattığınız iş sonuçlarının gerçekten büyük olması çok büyük bir tatmin sağlıyor.

Pfizer'de nasıl staj ve part-time çalışma olanakları var? (2 Cevap)

Pfizer’de öncelikli olarak yarı zamanlı çalışanlarıönceliklendiriyoruz çünkü kısa dönemli stajların hem gelen kişiye hem deşirkete çok fazla katma değer yaratmadığını gözlemledik. Dolayısıyla üniversiteöğrencilerine şirketimizde haftanın 2-3 gününü ayırarak bizlerleçalışabilecekleri ve farklı fonksiyonlarda değer katabilecekleri bir ortamyaratıyoruz ve onları geleceğin Pfizerleri olarak konumluyoruz. Bu kapsamdayine onlar için eğitim ve gelişim süreçlerimize dahil ettiğimiz, toplantılaradavet ettiğimiz ortamlar yaratıyoruz. Part-time süreçleri yetenek havuzumuzubeslediğimiz alanlardan olduğu için çok kıymetli. Biz de full-timeçalışanlarımız için nasıl işe alım yapıyorsak, part-time çalışanlarımızı dabenzer bir işe alım sürecinden geçiriyoruz.

Ürün Müdürü ne iş yapar? Pfizer'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Bir Ürün Müdürü, sorumlu olduğu markanın kullanıcı nezdinde farkındalığını, faydasını, kullanılabilirliğini göstermekle yükümlü olan kişidir. Sorumlu olduğu ürünü 360 derece ele alır ve inceler. Bunu yaparken finansal, lojistik ve pazarlama anlamında stratejik olarak yol haritalarını çizer. Aynı zamanda firma ve müşteri arasında bir iletişim köprüsü kurar, müşteriyi ve paydaşlarını dinler. Bu paydaşlar sağlık mensubu üyeleri, hasta veya hasta yakınları olabilir. Müşterilerin ihtiyaçlarını anlayarak bu ihtiyaçlar doğrultusunda pazarlama taktiklerini ve programlarını uygular. Bunları yaparken birçok departmanla koordineli bir şekilde çalışarak stratejik planlamalar gerçekleştirir. Saha Ekibiyle birlikte bu programların sahada uygun bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Pazarlama alanında hangi bölüm mezunları çalışabilir? (6 Cevap)

Pazarlama’nın birçok tanımı var ama bence iyi bir Pazarlamacının yapması gereken en temel şeylerden biri; iyi bir problem çözücü olmaktır çünkü önünde birçok bilgi var. Pazar dinamiklerini, kendi şirketinizi ve yetkinliklerinizi tanıyıp, bunların hepsini sindirip, berraklaştırıp, problemleri tanıyarak çözüm getirmek çok zevkli ama kolay olmayan bir iş. Bu yüzden bizde mühendis kökenli çok Pazarlamacı var çünkü problem çözme yeteneğini geliştiren herhangi bir bölüm, Pazarlama’da avantaj sağlayabiliyor.

Pazarlama’nın en önemli şartlarından bir diğeri; önyargısız bir şekilde bilgiye ulaşma isteğidir. Burada müşteriyi ve onun ihtiyaçlarını iyi tanımak için her zaman bilgiye aç bir şekilde trendleri takip ederek insanların hayatını incelemelisiniz. Bu konuda da sizi destekleyip geliştirecek herhangi bir bölüm,Pazarlama hayatınızda mutlaka avantaj sağlayacaktır.

Ben bölümlerdeki teknik bilgilerden ziyade, belli karakter özelliklerini ön plana çıkarmaya çalışıyorum çünkü bence iş hayatında bir bölümden mezun bir kişilerden ziyade, kendini belli alanlarda geliştirmiş ve belli karakter özellikleri olan bireyler var. Bu yüzden insanın önce mesleğinin gereksinimiyle kendi karakterinin artı ve eksilerini yan yana koyarak bir yol haritası çizmesi lazım. Çok farklı mezunlar çok farklı alanlarda başarılı olabilir, bunun nedeni de okulda aldıkları teknik bilgiden ziyade, karakter özellikleri ve onun ne kadar farkında olup ne kadar geliştirebildikleriyle alakalıdır.

Pozisyon Bilgileri

0 - 2 Yıl Tecrübe Staj
Yarı Zamanlı / Part Time


Son Başvuru Tarihi: 19.05.2018
Başvuru süresi doldu.
Pfizer

87 soru, 215 cevap.