Pfizer Universe Career Program

Pfizer Universe Career Program

8 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Neden Pfizer MT Universe Kariyer Programı'na başvurmayı tercih ettiniz? (1 Cevap)

Üniversite sonrasında iş hayatına atılmak çok ciddi bir iş çünkü ömrünüzün 20-30 yıllık periyodunu bazı rakamlara bakarak, grafikleri yorumlayarak, belli aksiyonlar alarak, bazı şeyleri başararak tamamlıyorsunuz ve ömrünüzün büyük bir bölümü burada geçiyor. Ben de hayatımın çok uzun bir dönemi burada geçecekse, en azından insanların hayatına dokunabilmeyi istedim çünkü geriye dönüp baktığımda başardığım işleri, insanların hayatlarında ufak da olsa bulunduğum katkıları görmek istedim. Bu mantıkla baktığımızda ilaç endüstrisi benim çok ilgimi çekti.Pfizer, ilaç endüstrisinin en global ve en büyük oyuncularından bir tanesi. Eğer bu sektörde çalışmaya karar vermişseniz girebileceğiniz en iyi kapılardan birisi Pfizer’dir. Aynı zamanda bir firmanın MT programının olması, o firmanın işe yeni başlayacak kişilere gösterdiği ehemmiyeti de gösterir çünkü o kişi hakkındaki gelecek planlarının sembolüdür.Bunların hepsini bir potada erittiğimizde, Pfizer MT programındaki kariyerimin doğru bir tercih olduğunu, burada alacağım eğitim ve sorumlulukların kariyer gelişimime çok büyük artılar katacağını düşündüm. Bu nedenle Pfizer ailesine katılmayı tercih ettim.

Pfizer MT Universe Kariyer Programı başvuru ve işe alım süreci nasıl ilerliyor? (1 Cevap)

Aday ilaç sektöründe ve Pfizer’de çalışmaya karar vermişse, kariyer sitelerinde dönemsel olarak açılan özel MT programlarına başvurabilir. İnsan Kaynakları Departmanı bu başvuruları inceledikten sonra özgeçmişleri uygun olan adaylarla video mülakatı, genel yetenek testi ve İngilizce sınavı gerçekleştirir. Bu mülakatlarda başarılı olan kişiler şirketimize davet edilerek bir değerlendirme mülakatına tabi tutulur. Eğer aday Pazarlama MT programına başvurmuşsa Satış ve Pazarlama Müdürleriyle birlikte vaka bazlı mülakatlara girer. Bunlardan da başarılı olursa üst yönetim mülakatlarına davet edilir. Bu mülakatlardaki ana amaç; adayın hem Pfizer kültürüne hem de ilaç sektörüne ne kadar hazır olduğunu gözlemlemektir. Eğer aday bu aşamadan da başarıyla geçerse İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılan referans kontrolü sonrasında MT programına dahil olmak üzere ona teklif sunulur.

Pfizer MT Universe Kariyer Programı size neler kattı? (1 Cevap)

Pfizer Universe MT Programı, bana başarılı bir birey olmanın bedelinin sorumluluk olduğunu gösterdi. Kariyerine çok genç yaşta adım atmış bir birey olarak söyleyebilirim ki; burada çok farklı departmanlarda ve farklı rollerde görev alma şansına sahibiz. Bu bizim hem kariyer hem de bireysel anlamda gelişmemize destek oluyor. Bizimle aynı yaştaki insanlarla birlikte öğrenerek bir şeyleri başarmak çok güzel bir duygu. Bunun dışında yöneticilerin bize olan desteği, bu destek neticesinde kendimizi rahat ifade edebilmemiz ve düşüncelerimizi rahat söyleyebilmemiz MT programı sayesinde oluyor. 

Pfizer MT Universe Kariyer Programı mülakatlarında neler soruluyor? (1 Cevap)

Pfizer MT mülakatlarında ağırlıklı olarak davranışsal mülakat tipinde sorular soruluyor. Buradaki ana amaç; adayın gelecekteki potansiyelini keşfetmesi için geçmişteki deneyimlerini paylaşması ve irdelemesidir. Bu bağlamda Pfizer’dekiMT Programı mülakatlarında ağırlıklı olarak sizlerin geçmiş tecrübenizde neler yaptığınız, neleri başarıp başaramadığınız ve bunlardan neler öğrendiğiniz sorgulanır. Bunun dışında genel yetenek testi, İngilizce testi, video mülakatı gibi farklı teknikler de var. Bu aşamalarda başarılı olan bir aday, vaka bazlı mülakatlara da tabi tutulur. Burada da Satış ve Pazarlama Müdürleriyle birlikte bir vakayı tartışarak mülakat gerçekleştirilir.

Pfizer'de MT olarak görevleriniz nelerdi? (1 Cevap)

Pfizer'deki MT kariyerime İş Analitiği ve İç Görü departmanında başladım. Bu departmanın temel amacı; ham veriyi toplayarak, işleyerek, anlamlı süreçlerden geçirerek analiz edip iç görüler çerçevesinde Pazarlama ve Satış Ekibiyle paylaşmaktır.Burada yaptığım çalışmalarda ilaç endüstrisinin hem nitel hem de nicel dinamiklerini görme fırsatı yakaladım. Pfizer ürün performanslarının ve ürün gamının nelerden oluştuğunu, rakip ürünlerin performanslarını inceleme fırsatı buldum. Ardından yaklaşık 1 yıl kadar da Çok Kanallı Pazarlama Departmanında MT olarak görev aldım. Bu departman, sizin hedef kitlenizdeki potansiyel müşterileri uygun kanallardan pazarlayıp aksiyon alma üzerine çalışıyor. Orada internet, mobil platformlar, sosyal medya gibi kaynaklardan paydaşlarımıza, müşterilerimize, sağlık mensubu üyelerine, hasta ve hasta yakınlarına hastalık bilinçlendirme ya da ürün tanıtım aktiviteleri gibi farklı aktiviteleri gerçekleştirmekle sorumluydum. İki MT rotasyonundan sonra da Ürün Müdür olarak Pfizer’deki görevime devam ediyorum.