Cevaplar 11

Yükleniyor...

Öncelikle maddi durumunuza göre bir şehir tercihi yapmalısınız. Maddi kaygılarınız yoksa istediğim yerde okuma imkanım var diyorsanız öncelikli tercihiniz bölüm olmalıdır.

131 görüntülenme

Şimdiki aklım olsa bu bölümü seçmezdim zira öyle de yaptım. Üniversiteyi 3.sınıfta bırakarak Ankara Üniversitesi - Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini kazandım. Şu an gayet memnunum. RTS bitirdikten sonra ne iş yapacağınız tam bir soru işareti. İş bulsanız bile işlerin tamamı özel sektöre bağlı olduğu için ne kadar tutunabileceğiniz de bir soru işareti. O yüzden en güvenlisi devlet.

122 görüntülenme

Kampüs içinde devlet yurdu bulunmaktadır. Eğer burda yurtta kalma hakkı kazanmışsanız çok şanslısınızdır. Tabi 55bin kişilik okulda yurt hakkı kazanma şansınızdan hiç bahsetmiyorum bile.

5,893 görüntülenme

Gitmeyin. Saçma sapan bir kampüs (doğal güzelliğine aldanmayın, çok gereksiz büyüklükte), her yer birbirine çok uzak. İki fakülte arasında 15 dk yürürsünüz. Kampüsten girdikten sonra fakültenize gitmek için 20 dk yürürsünüz. Okul çevresindeki saçma sapan eski dairelerin kiraları en az 1000 tl. Aklınız varsa ve ben okurken eğlenmek istiyorum diyorsanız akdenizi tercih etmeyin. Yazlar çok sıcak, kışlar yağmur yağdığında çekilmez, berbat bir şehir.

2,284 görüntülenme